Na čelo spravodajskej sekcie nastupuje V. Chuguryan od 16. marca, strieda Juraja Rybanského, ktorý ako dôvod odchodu po polročnom pôsobení uviedol zdravotné problémy.

V. Chuguryan bol v rokoch 2000 – 2008 zahraničnopolitickým redaktorom v Slovenskej televízii. Potom prešiel do komunikačnej sféry – začínal na tlačovom odbore ministerstva hospodárstva, ktoré v tom čase viedol Ľubomír Jahnátek (Smer-SD). V roku 2010 nastúpil do skupiny SPP a zodpovedal za komunikáciu Eustream.

S nástupom ministra Petra Plavčana (SNS) v roku 2016 sa V. Chuguryan stal šéfom komunikácie ministerstva školstva, z pozície ale po niekoľkých mesiacoch odišiel a začal sa venovať súkromnému podnikaniu.

Z hovorcovského prostredia pochádzal aj J. Rybanský – do RTVS prešiel z komunikačného oddelenie ministerstva hospodárstva, ktoré aj v súčasnej vláde patrí Smeru. 

„Možnosť spolupracovať na rozvoji spravodajstva a publicistiky významnej verejnoprávnej inštitúcie vnímam ako veľkú výzvu a obrovskú zodpovednosť zároveň. Pristupujem k nej s rešpektom a pokorou,“ poznamenal V. Chuguryan, ktorý je aj oficiálnym súdnym tlmočníkom a prekladateľom arménskeho, ruského a slovenského jazyka.

Hana Lyons sa posúva vyššie 

Na pozíciu vedúcej odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistiky posunul J. Rezník Hanu Lyons, ktorá dosiaľ pôsobila v RTVS ako šéfka aktuálnej a analytickej publicistiky – na starosti mala redakciu relácie Občan za dverami, kam prešli aj novinári z Reportérov.

H. Lyons pracovala v STV aj v Slovenskom rozhlase či VTV, pôsobila aj ako externá pedadogička v oblasti mediálnej tvorby a šéfka Inštitútu pre verejné otázky. Občana za dverami viedla vyše päť rokov.

„Nič nie je viac na očiach ako televízne spravodajstvo. Vo verejnoprávnej televízii nesmie byť elitné, lojálne ani ‚efektívne‘. Stačí, keď bude vyvážené, objektívne a strážiť demokratický systém. Lebo také si ho verejnosť zaslúži. A rada prispejem k tomu, aby ho také i dostávala,“ uviedla H. Lyons.

Štofaníkov návrat po konci v rozhlase

Do RTVS sa vracia aj Vincent Štofaník, ktorý bol v manažmente Václava Miku riaditeľom sekcie programových služieb v rozhlase. V Rezníkovom tíme patrí funkcia Michalovi Dzurjaninovi.

V. Štofaník sa vracia do televíznej časti RTVS, kde bude pracovať na novom nastavení investigatívnych Reportérov. RTVS ich plánuje vrátiť do vysielania tento rok v septembri.

V. Štofaník pred pôsobením v RTVS pracoval aj v Rádiu Lumen či Rádiu Twist, neskôr aj v Ta3, kde šéfoval investigatívnej relácii Čierny Peter

„Je prirodzené, že verejnoprávne médium má ponúkať kvalitnú investigatívnu publicistiku. Verím, že sa mi spolu s mojím tímom podarí túto výzvu naplniť,“ povedal V. Štofaník.

„Posilnili sme tím, ktorý bude naďalej pracovať na kontinuálnom rozvoji spravodajstva a publicistiky RTVS tak, aby sme poskytovali čo najobjektívnejší a najkomplexnejší obraz o udalostiach doma aj v zahraničí. Som rád, že do RTVS nastúpili skúsení profesionáli s dlhoročnou praxou vo verejnoprávnych médiách,“ konštatoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.