O licenciu sa uchádzala spoločnosť Televízia Slovan sídliaca v Martine. Začať chce s vysielaním rovnomennej programovej služby, čo regulátor odobril.
Licencie získala aj michalovská spoločnosť Logos Media. Od Rady si pýtala povolenie na tri programové služby – Televíziu Zemplín, Televíziu Hlivištia a Televíziu Sobrance.
Okrem licencií sa Rada zaoberala prehreškami vysielateľov. Najvyššiu pokutu udelila TV Joj. Za porušenie paragrafov o počte povolených prerušení reklamou a vysielacom čase vyhradenému reklamným šotom má televízia zaplatiť 20-tisíc eur. Zákon porušila 30. januára tohto roka počas filmu Život je boj na stanici Plus.
Ďalších 8-tisíc eur má Joj zaplatiť za vysielanie scripted reality formátu Policajti v akcii 28. februára tohto roka. Popoludňajší program označila televízia ako nevhodný pre divákov do 12 rokov, podľa regulátora ale bola namieste „15“ v krúžku. V programe totiž bola slovná agresivita, expresívne a vulgárne vyjadrovanie.
Pokutu tisíc eur dostala Západoslovenská televízia. Tá nedodala Rade súvislý záznam svojho vysielania, pričom v jej prípade išlo o opakovaný prehrešok.
Rada sa zaoberala aj sťažnosťou na reality šou Svokra na Markíze. Podnet smeroval voči slovám Gizky Oňovej, ktorá nazvala podozrenie zo znásilnenia jednej z účastníčok programu ako „nehoda“. Podľa regulátora tým síce nedošlo k porušeniu zákona o vysielaní a retransmisiu, Rada však osobitne uvádza, že nepovažuje za vhodné slovné zľahčovanie podozrenia zo spáchania takéhoto trestného činu.
Regulátor otvoril aj niekoľko nových správnych konaní. Bude skúmať diskusný formát Silná zostava, pri ktorom sa bude venovať názorovej pluralite a všestrannosti informácií. V prípade RTVS zároveň rieši futbalový zápas Španielsko – Rusku z tohtoročných MS a v súvislosti s ním možné porušenie povinnosti zaraďovania reklamy iba medzi jednotlivými časťami alebo počas prestávok športového podujatia.
V prípade Rádia One a Rádio One Rock bude RVR posudzovať, či vysielatelia využívali frekvencie na účely, na ktoré im boli pridelené.