Šéf RTVS Radu informoval, že odchádzajúci J. Rybanský aj Boris Chmel ako vedúci odboru televízneho spravodajstva a publicistiky zotrvajú vo funkcii do 28. februára. Chod sekcie bude aj následne podľa J. Rezníka kontinuálne zabezpečený. Mená nástupcov zatiaľ generálny riaditeľ neoznámil.

„Nepovažujem túto situáciu za niečo, čo by si žiadalo neštandardné riešenia. Organizmus je mimoriadne živý, každý deň prináša nové výzvy. Obom pánom ďakujem za robotu v prospech RTVS. Verím, že ich nástupcovia budú pokračovať v ich misii,“ povedal J. Rezník, ktorý zopakoval, že J. Rybanský končí pre zdravotné dôvody a B. Chmel sa chce venovať rodine.

Rada RTVS nepriamo poukázala na medializované informácie o možnom napätí v spravodajskej redakcii RTVS. Novinári sa nestotožnili s niektorými krokmi súčasného vedenia, čo vyústilo do stretnutí redakcie s nadriadenými. J. Rybanský aj B. Chmel oznámili následne koniec v RTVS po necelom pol roku vo funkciách.

Predseda Rady RTVS Igor Gallo dal na zasadnutí priestor aj J. Rybanskému, chcel aj z jeho úst počuť, prečo z telerozhlasu odchádza. J. Rybanský potvrdil zdravotné dôvody.

I. Gallo sa ho ďalej spýtal, či to nesúvisí aj so zrušením relácie Reportéri, teda s prípadnými spormi medzi ním a J. Rezníkom. J. Rybanský to 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa