Prvé informácie o novej show Joj Hudobná horúčka

Novembrový projekt televízie Joj Hudobná horúčka bude sériou piatich veľkých hudobno-zábavných programov s prvkami retro show. "Hit storočia dokázal, že hudba je výborný a divácky úspešný nosič spomínania na minulosť," povedal pre Mediálne.sk riaditeľ produkčnej spoločnosti Maya Vojtech Hron, ktorá bude pre Joj program vyrábať.

Jednotlivé vydania budú dramaturgicky ladené podľa rôznych druhov hudby z 90. rokov. "Na rozdiel od Hitu storočia budú môcť diváci vidieť a počuť nielen slovenskú, ale aj svetovú hudbu," vysvetľuje Hron. Základnou kostrou programu bude rebríček štyridsiatich hitov s jednotnou tematikou, napríklad pesničky o láske, prelomové hity či vianočné skladby. "Pôjde vždy o hudbu, ktorá nás v danom čase reálne zasahovala," hovorí Hron.

Prvé informácie o novej show Joj Hudobná horúčka


Riaditeľ produkčnej spoločnosti Maya Vojtech Hron.

V štúdiu budú osobnosti za prítomnosti moderátora a zostavovateľa hudobného rebríčka komentovať jeho poradie a spomínať na obdobie najväčšej popularity daných piesní vrátane pridružených osobných zážitkov či príhod. Komentujúce osobnosti sa budú objavovať aj v rámci videoklipov samotného rebríčka.

Súčasťou takmer trojhodinovej show majú byť aj živé hudobné vystúpenia. "Hudobná horúčka bude dynamický program, jednotlivé jeho prvky na seba budú nadväzovať vždy približne do dvoch minút, čomu bude prispôsobený strih. Našim cieľom je kvalitná veľká retro show po vzore amerických či nemeckých televízií," dodal Vojtech Hron.

Podľa hovorkyne TV Joj Tatiany Tóthovej je začiatok nakrúcania prvého vydania programu naplánovaný na 29. októbra 2007. Formát bude režírovať Tomáš Eibner, ktorý má za sebou projekty ako VyVolení, Hviezdy na ľade, Hit storočia, Môj najmilší hit a režíruje tiež aktuálny ťažiskový titul Joj Vyvolená. V programovej štruktúre by sa mala Hudobná horúčka objaviť prvýkrát v sobotu 3. novembra 2007 v čase od 20:05 do 22:50.

Joj nasadzuje formát proti slabému miestu Markízy. V sobotnom slote bude vysielať akvizičné filmové tituly, keďže finálové večery ťažiskového projektu Slovensko hľadá SuperStar 3 sa budú vysielať v nedeľu. S filmovými blockbustermi má v sobotu Markíza problémy dlhšiu dobu, z množstva pokusov vylepšiť sobotný večer sa darilo čeliť silnej Pošte pre teba len reprízou Susedov. Jednotka pre silný výkon predĺžila Poštu pre teba od októbra na 80 minút.

Foto: SITA