Televízna skupina ProSiebenSat.1 sa chce zbaviť závislosti na externých produkčných spoločnostiach založením vlastnej produkčnej jednotky. Ako minulý týždeň informoval mediálny server Kress.de, majiteľ nemeckých kanálov ProSieben, Sat.1, Kabel 1, 9 Live a N24, ktorý je prepojený aj na sieť ďalších európskych televízií, si založil dcérsku produkčnú firmu Red Seven Entertainment.
Podľa Kress.de sa televízna skupina dosiaľ spoliehala pri viacerých ťažiskových programoch na externých producentov. Pre televíziu to znamená vyššie náklady, keďže nezávislý producent si okrem nákladov na výrobu zaúčtuje, samozrejme, aj vlastnú maržu.
Medzikrok k dosiahnutiu nezávislosti urobila skupina ProSieben pri viacerých licencovaných projektoch ako Germany´s Next Topmodel či Stars auf Eis. Licenciu zakúpila sama televízia ProSieben a produkčnej firme prenechala už len výrobu. Tým stanica mohla mať vo vlastnej réžii napríklad ďalšie komerčné využívanie značiek programov na internete či v podobe DVD špeciálov.
ProSiebenSat.1 už má s takou formou organizácie podľa Kress skúsenosti, aj keď nie veľmi úspešné. V roku 2005 skupina založila dcérsku spoločnosť Producers at Work. Tá vyrobila niekoľko seriálov, ktoré však nenašli divácku odozvu.