Produkčný, ktorý sa po útoku moderátora vrátil do práce v máji tohto roka, zažaloval BBC. V tej je podľa dostupných informácií stále zamestnaný, hoci momentálne nepracuje.

V Londýne sa už uskutočnilo prvé pojednávanie, v ktorom O. Tymon žaluje BBC za údajnú rasovú diskrimináciu a osobnú ujmu, ktorej čelil na pracovisku.

K prípadu sa nevyjadrili Tymonovi právnici a priamo ho nekomentovala ani BBC, telerozhlas však potvrdil, že proces prebieha, informoval Guardian.

Samotný incident sa stal počas nakrúcania motoristickej relácie v Newcastli v marci tohto roka. O. Tymon vtedy nevyhovol požiadavke J. Clarksona, ktorý chcel na večeru steak. Podľa uzavretého vyšetrovania BBC nasledovalo slovné osočovanie zo strany moderátora, na ktoré nadviazal aj fyzický útok.

Produkčného mal biť asi 30 sekúnd, pričom 36-ročnému Írovi spôsobil niekoľko menších zranení vrátane opuchov a krvácania z pery.

Po tejto udalosti BBC J. Clarksona suspendovala a napokon oznámila, že s ním už ďalej nebude spolupracovať. Na rováši mal aj viac porušení pracovnej disciplíny v minulosti, najmä vulgárny slovník. Aj vďaka svojráznemu prejavu a charakteristickému humoru však mal svojich fanúšikov. 

Clarksonov vyhadzov znamenal zároveň koniec obľúbeného motoristického formátu. Top Gear bol najsledovanejšou reláciou stanice BBC2.

Spolu s J. Clarksonom v televízii skončili aj jeho moderátorskí kolegovia James May a Richard Hammond. Všetci traja budú novú reláciu pripravovať pre internetovú Amazon TV, oznámili v lete.

S Top Gearom pokračuje aj BBC, miesto moderátora pridelila svojmu rozhlasovému spíkrovi Chrisovi Evansovi, ktorý je fanúšikom historických vozidiel.