V prípade figurujú ako ďalší traja spoluobžalovaní bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, na doživotie odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan.

„Vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu ohľadne šírenia epidémie koronavírusu a zavedené karanténne opatrenia predseda senátu OS Bratislava II zrušil hlavné pojednávanie v predmetnej trestnej veci, vytýčené na deň 2. apríla v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Bratislava. Pojednávanie odročil na neurčito,“ dodal P. Adamčiak.

Vo veci sa naposledy konalo koncom januára tohto roku. Vtedy vypovedal ako svedok prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.

Cez Miloša Kaštana sprostredkoval v roku 1997 stretnutie P. Ruska s mafiánskym bosom M. Černákom. P. Rusko si chcel podľa J. Kováčika overiť, či mu niečo nehrozí. O obsahu stretnutia podľa svojich slov nevedel. Vypovedal aj bývalý Ruskov ochrankár.

Na zrušenom aprílovom pojednávaní pôvodne mali vypovedať ďalší svedkovia vrátane bývalej manželky P. Ruska Viery Ruskovej. Koncom septembra minulého roka zase vypovedala ako poškodená svedkyňa S. Klaus-Volzová.

Prvé pojednávanie sa vo veci začalo koncom mája minulého roka. Kýbel, rovnako ako P. Rusko, účasť na príprave vraždy poprel. Černák a Kaštan sa k činu priznali.

P. Ruska spolu s podnikateľom Marianom Kočnerom 27. februára uznal senát Špecializovaného trestného súdu vinnými za falšovanie zmeniek TV Markíza. Odsúdil ich na 19-ročný trest odňatia slobody. M. Kočner dostal aj peňažný trest 10-tisíc eur.

Obaja požiadali po záverečnom slove o konanie v neprítomnosti a tak si rozsudok osobne nevypočuli. Rozsudok nie je právoplatný. Odsúdení avizovali odvolanie, bude tak rozhodovať Najvyšší súd SR.