„Pyco“ bol moderátorom slovenskej verzie šou Your Face Sounds Familiar od jej príchodu na Slovensko v roku 2016.

Odvtedy bol bez prestávky tvárou všetkých štyroch sérií – naposledy vlani na jeseň. Markíza sa aktuálne púšťa do piatej série, no už bez Pyca.

Moderátor svoj koniec v šou potvrdil v pondelok na Instagrame, kde zverejnil video, v ktorom sa prihovoril divákom a fanúšikom.

„Štyri roky, štyri série šou Tvoja tvár znie povedome. A nastal čas rozlúčiť sa. Ďakujem vám televíznym divákom, ktorí ste sledovali túto šou a osobne si dovolím poďakovať aj celému veľkému štábu a produkcii za všetky tie zážitky, v tejto chvíli už spomienky, ktoré sme spolu absolvovali,“ povedal.

Čo je dôvodom nepokračovania „Pyca“ v šou Markízy, nie je jasné. „Naučte sa spomaliť a oddychovať, pretože presne o to sa snažím aj ja,“ dodal moderátor vo videu.

Markíza na svojom webe potvrdila, že novým moderátorom šou bude Martin Nikodým. Ten sa ako súťažiaci predstavil vo štvrtej sérii, v ktorej obsadil konečné piate miesto.

„Pamätám sa na úžasnú atmosféru, ktorú som zažil ako účinkujúci v tejto šou a potešil som sa, že by som mohol opäť zažiť tú energiu, ktorou je program doslova nabitý. Vzal som si pár dní na rozhodnutie, ale myslím, že uplynulo sotva 24 hodín, keď som volal režisérovi, že som nenašiel žiadny dôvod, pre ktorý by som mal ponuku odmietnuť,“ cituje M. Nikodýma web Markízy.

Prekvapenie v Tvojej tvári: Pyco nebude moderátor, Markíza už má nástupcu

Zdroj: Profimedia

S porovnávaním s „Pycom“ podľa vlastných slov počíta. „Som si toho vedomý, veď moderoval štyri série šou. Obaja sme profíci s dlhoročnými skúsenosťami. On robil svoju prácu najlepšie ako vedel a ja budem robiť to isté,“ dodal M. Nikodým.

V televízii je M. Nikodým dlhodobo moderátorom inej prime-timeovej šou Milujem Slovensko, ktorú vysiela RTVS v piatok na Jednotke. Slotom Tvoja tvár znie povedome je stabilne nedeľa.

Markíza s M. Nikodýmom v minulosti spolupracovala na kultovej kvízšou Milionár. Po dlhšom čase sa do komerčnej televízie vrátil ako tvár formátu v roku 2017, keď moderoval nové časti adrenalínovej šou Pevnosť Boyard.

Piata séria šou Tvoja tvár znie povedome sa v auguste začne nakrúcať v bratislavskej Inchebe. Na obrazovky ju Markíza nasadí v septembri. Mená súťažiacich už televízia predstavila, zmeny neavizovala v porote.