Pravicovo zameraná americká televízna stanica Fox News má problém udržať si divákov, medzi ktorých patrili doteraz priaznivci prezidenta Donalda Trumpa. Stanica totiž vyhlásila, rovnako ako hlavné americké médiá, za víťaza prezidentských volieb demokrata Joea Bidena, za čo ju Trump kritizoval. Brian Stelter, ktorý pokrýva dianie v médiách pre kanál CNN, uviedol, že sa teraz veľa Trumpových priaznivcov priklonilo k staniciam Newsmax a One America News, ktoré označujú za volebného víťaza Trumpa.

Greg Kelly, ktorý na Newsmaxu moderuje svoju reláciu, povedal, že Trump bude prezidentom ďalšie štyri roky. Stanica mala dennú sledovanosť 100-tisíc divákov, no Kellyho reláciu sa teraz pozerá milión ľudí. ,,Fox ešte podobný súboj nezažila. Dopyt po vymyslenom svete existuje. Spoľahlivé zdroje sa zameriavajú na spravodajstvo o zvolenom prezidentovi Joeovi Bidenovi. Existuje ale celé súhvezdie webových stránok a diskusných relácií, ktoré tento výsledok popierajú rovnako ako Trump," povedal Stelter.

Twitter
Neprehliadnite

V súvislosti s voľbami v USA Twitter označil ako potenciálne zavádzajúcich 300-tisíc príspevkov

Fox News od svojich priaznivcov odkloňuje sám Trump, keď na twitteri odporučil, aby sledovali Newsmax a One America News.  Ale jeho priazeň k Fox News podľa CNN stále trvá. Prezident však stále vyzdvihuje tých redaktorov, ktorí vyjadrujú pochybnosti o volebnom výsledku. Tiež odporučil, aby ľudia na Fox News sledovali rozhovor s jeho právnikom Rudym Giulianim.

Julie Roginská, ktorá sa podieľala na vytváraní stratégie demokratov a prispievala aj do Fox News, povedala, že televízni moderátori a komentátori sú vystavení tlaku, aký v 80. a 90. rokoch neexistoval. K Trumpovým fanúšikom povedala, že ,,Trump je pre nich dôležitejší než to, čo vidia v televízii". ,,Je to droga (televízia). Svojim divákom doslova poskytujú drogu," oznámila Roginská. Pravicovo zameraná Fox News bola viac ako desať rokov hlavným televíznym kanálom, ale v očiach divákov si uškodila, keď krátko po voľbách Bidenovi pripísala víťazstvo v Arizone, čo sa potvrdilo až neskôr a napríklad CNN odmietala toto víťazstvo dlho potvrdiť. Bývalý dopisovateľ stanice ABC z Bieleho domu Sam Donaldson sa domnieva, že pravicovo zameraní diváci a konzumenti mediálnych správ vyhľadávajú také zdroje, ktoré poskytujú informácie, ktoré chcú počuť