Liga majstrov je pre televízie aj operátorov cenným artiklom, ktorý láka divákov aj predplatiteľov. V uplynulých sezónach bežala väčšina zápasov na staniciach Digi Sport, ktoré patria Slovak Telekomu. Ten teraz o jednu z konkurenčných výhod príde.

Žezlo po Telekome preberá Orange, ktorý sa dohodol na odkúpení sublicencie od O2 Czech Republic. Orange bude Ligu majstrov ponúkať v sezónach 2018/2019, 2019/2020 a 2020/2021. Operátor zatiaľ nespresnil, koľko duelov v rámci sezóny respektíve hracích kôl odvysiela. Telekom využíval program Ligy majstrov „naplno“ a priame prenosy ponúkal na piatich kanáloch, keďže sa hrajú súbežne.

„Získanie Ligy majstrov potvrdzuje našu stratégiu v oblasti televízneho biznisu a umožňuje predstaviť našim zákazníkom výnimočný balík služieb založený na exkluzívnom obsahu,“ uviedol Pavol Lančarič, generálny riaditeľ Orange Slovensko.

„Hľadali sme najefektívnejšiu možnosť, ako takú žiadanú a atraktívnu súťaž, akou Liga Majstrov bezpochyby je, dostať medzi slovenských fanúšikov. S ohľadom na veľké plány v oblasti televízie splnil tieto očakávania na slovenskom trhu práve Orange. Vďaka vzájomnej spolupráci tak prichádza nová športová stanica Orange Sport, ktorá prinesie exkluzívny futbal, pričom výroba zápasových štúdií či prenosov bude pod vedením O2 prebiehať v štúdiu v pražskej O2 aréne,“ doplnila Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 Czech Republic.

Orange bude zápasy Ligy majstrov vysielať so slovenským a českým komentárom, súčasťou prenosov budú zostrihy zápasov, štúdio, rozhovory a ďalší obsah.

„Z pohľadu zákazníkov pribudnú najmodernejšie možnosti, prostredníctvom ktorých môžu digitálnu televíziu od Orangeu sledovať,“ tvrdí operátor.

Na novej stanici Orange Sport má ponuku rozšíriť aj ďalší športový obsah popri ťažiskovej Lige majstrov. „V súčasnosti finalizujeme programovú štruktúru Orange Sport, ktorú dopĺňame o ďalšie ligové súťaže, športy a formáty,“ píše operátor v tlačovej správe.

Práva na futbalovú Ligu majstrov získal u nás na tri roky Orange
Zdroj: Orange

Zdroj: Orange

Orange zároveň avizuje, že bude rozširovať pokrytie svojej Orange TV. Tú zákazníkom ponúka v IP TV variante FiberTV a cez mobilné zariadenia. Vlastná satelitná platforma operátorovi chýba. 

„Súvisiacim krokom je výrazné rozširovanie pokrytia digitálnej televízie Orange TV a konvergentného balíka Love, aby sme výhody prémiového športového obsahu mohli priniesť čo najväčšiemu počtu zákazníkov,“ dodal P. Lančarič.

Okrem Telekomu dosiaľ prvá na Ligu majstrov u nás vlastnil aj verejnoprávny RTVS. Telerozhlas, ktorý jeden zápas hracieho kola a zostrihy vysielal voľne, zatiaľ práva na ďalšie sezóny nekúpil a súťaž ani pravdepodobne nebude vysielať. Manažment argumentuje zvýšenou cenou za práva.

Oznámenie Orangeu prichádza v čase, keď uvdenie novej stanice avizuje aj Telekom. Na budúci týždeň chce nový kanál operátor predstaviť novinárom, bližšie detaily zatiaľ neposkytol. Telekom má okrem Digi Sportov exkluzívne v portfóliu ešte detský kanál Ťuki TV v spolupráci s TV Joj.