V sobotu sa uskutočnil galavečer anketa osobnosť televíznej obrazovky( OTO). Dlhoočakávaný slovenský oscarový večer sa mal pôvodne uskutočniť už v apríli, avšak pre koronavírus musel byť odložený a diváci sa ho dočkali až v sobotu. Galavečer sa konal v priesotoch Slovenského národného divadla a spevádzal ním známy moderátor Matej Sajfa Cifra. Už tradične ho vysielala verejnoprávna RTVS. Režisérom programu bol, rovnako ako aj minulý rok, Jeffo Minařik, hudobne večerom sprevádzali Cimbal Brothers. Na galavečeri boli prísne bezpečnostné opatrenia a niektorí moderátori dostali aj stopku. Pre zavedené bezpečnostné opatrenia na spomalenie šírenia koronavírusu sa Osobnosti z televízie Markíza galavečera nezúčastnili a tvorcovia ich prítomnosť nahradili online vstupmi. 

Toto sú najúspešnejšie televízne osobnosti a programy za rok 2019. V kategórii Osobnosť TV publicistiky si sošku odniesla Kristína Kövešová z Markízy, ktorá obhájila svoje víťazstvo z minulého roka. V katogórii Moderátor spravodajstva získala sošku prvý krát Janette Štefánková z RTVS.  Redaktorom spravodajstva sa stal Jozef Kubáni z  TV JOJ, ktorý obhájil sošku z minulého roka. Moderátorkou športu sa stala Mariana Ďurianová a sošku komentátora športu už tradične získal dlhoročný komentátor Marcel Merčiak. Obaja ocenení zo športu pôsobia vo verejnoprávnej RTVS. 

​V kategórii moderátorka TV programov zvíťazila opäť Adela Vinczeová. Je to pre ňu už 17 soška OTO. V kategórii zabávač roka získal sošku Michal Hudák a zároveň sa stal aj Absolútnym OTO.  V kategórií Zábavný program zvíťazilo Inkognito a obhájilo tak prvenstvo z minulého roka. Program roka sa stala Tvoja tvár znie povedome z dielne TV Markíza. 

Herečkou roka sa stala prekvapivo Dominika Kavaschová známa z viacerých televíznych projektov, ale predovšetkým zo seriálu Oteckovia, a v kategórii Herec roka zvíťazil Tomáš Maštalír. Pre herca, ktorý je známy predovšetkým v seriáloch Tv JOJ Za sklom či Trhline, je to tretí OTO. Spomenutý seriál Za Sklom je zároveň aj seriálom rokaSpevák roka je Kali, speváčkou roka sa stala Sima Martausová. Obaja obhájili svoje minuloročné víťastvá. Hudobná skupina Peter Bič Projekt zvíťazila v ankete prvýkrát. 

​Okrem 15 kategórií, v ktorých o víťazoch rozhodovali svojimi hlasmi diváci, boli udelené aj ocenenia v špeciálnych kategóriách. Už tradične Sieň slávy , tentokrát sa o počin zaslúžil filmový a televízny producent Ján Mojto. Cenu v kategórii televízny počin roka udelili novinári týždenníka Plus 7 dní Zlatici Puškárovej Švajdovej, ktorá ako prvá išla príkladom v nosení rúšok. Tradične po skončení priameho prenosu nasledovala after párty, kde sa mnohí zúčastnení odviazali.