Televízia Markíza odkryla informácie o utajovanom ťažiskovom projekte na budúci rok. V dnešnom vysielaní relácie Teleráno oficiálne potvrdila prípravu svetovej šou Wipeout a informovala o tom, že súťažiaci zostavení z tvárí Markízy, v týchto dňoch odlietajú do Argentíny, kde sa táto šou natáča.

Pred dvomi týždňami informáciu o zámeroch Markízy prinieslo Mediálne.sk, televízia sa k tomu vtedy odmietla vyjadriť.

Wipeout je zábavná licencovaná šou spoločnosti Endemol, ktorá sa v súčasnosti vysiela v 23 štátoch sveta. Súťaž sa zvyčajne natáča v Argentíne.

Potvrdené: Wipeout na Markíze so Švajdom, Boučkom či Škamlovou

Ako sa už stalo tradíciou v Markíze, výpravnú šou bude pripravovať s českou televíziou Nova, s ktorou ju spája spoločný vlastník spoločnosť CME. "Osemnásťčlenný česko-slovenský tím (plus dvaja náhradníci) bude bojovať proti spoločnému tímu Bieloruska, Poľska a Ukrajiny o tzv. pohár národov,“ povedala dramaturgička relácie Marcela Vošková. V Bieloruskom tíme údajne bude Sergej Bubka.

Slovenskú deväťčlennú zostave tvoria moderátori Markízy Patrik Švajda, Lenka Šóošová a Peter Varinský a ďalšie známe tváre: Maroš Kramár, Filip Tůma, Fero Mikloško, Romana Škamlová, Tomáš Bezdeda a Jana Mináriková. Z Čiech bude v tíme napríklad český herec Martin Trnavský, informovala Vošková. „My vysielame deväť známych osobností spolu s Českou republikou, tvoríme jeden spoločný česko-slovenský tím.

Moderátorkou bude Jana Hospodárová a Libor Bouček. Režisérom je Pepe Majeský. Ako sa bude volať šou v Čechách a na Slovensku nie je rozhodnuté, zatiaľ má len pracovný názov Wipeout. Na obrazovke by sa podľa informácií Mediálne.sk mala objaviť v roku 2011.