Potvrdené: Televízia Dajto štartuje 20. augusta

Je to oficiálne, mužská televízia Dajto odštartuje v pondelok 20. augusta 2012, nepripojí sa tak k svojim starším súrodencom, ktorí spúšťali vysielanie 31. augusta - TV Markíza v roku 1996 a Doma v roku 2009.

Historicky prvým programom, ktorý odvysiela nová televízia Dajto, bude o 19:50 dobrodružný film Godzilla, na ktorý o 22:10 nadviaže Sexy šport s vyzliekajúcimi sa moderátorkami a o 22:15 akčný film Rocky. Nočný program bude o 00:25 pokračovať reprízou Sexy športu po ktorom o 00:30 dostane priestor audiotexová súťaž Sexy výhra a o 02:00 horor Krvavé stopy.

K najatraktívnejším akvizíciám patrí motoristická šou Top Gear z produkcie britskej BBC, ktorú bude Dajto vysielať v stredy o 20:10. Piatkové večery vyhradí nová stanica dvojporcii premiérového komediálneho seriálu Správni chlapi (Franklin & Bash) a taktiež premiérovému krimi-komediálnemu seriálu Extra tím (The Unusuals). Atraktívny vysielací čas v prime-time dostal v sobotu o 20:10 kriminálny seriál NCIS: Los Angeles. Zvyšné večery budú po 20:00 patriť filmom.

Potvrdené: Televízia Dajto štartuje 20. augusta

Zdroj: TV Prima

Denné vysielanie vyplnia napríklad seriály R.I.S.: Kriminálka Paríž, Ženatý so záväzkami, Kobra 11, Walker, texaský ranger, Flashpoint: Smrtiaci výstrel, Las Vegas: Kasíno, Bionic Woman či archívny kriminálny seriál z produkcie materskej Markízy V mene zákona

Špecifický bude slot medzi 19:00 a 19:20 v ktorom si Dajto vyskúša reakciu divákov na animované seriály pre mužov, v pracovných dňoch pôjde o tituly Dobrodružstvá Jackieho Chana a Muži v čiernom, cez víkendy zas Kung Fu Panda a Tučniaci z Madagaskaru. Po Sexy športe o 22:10 bude Dajto od pondelka do štvrtka vysielať seriál Spartakus: Krv a piesok (22:15) a od pondelka do piatka Las Vegas: Kasíno (23:15).

Víkendy sú počas dňa vyskladané najmä z filmových a seriálových repríz, v premiére sa objaví napríklad akčný dobrodružný seriál Lasko: Päsť Božia. Večery budú patriť filmom, s výnimkou sobotného NCIS: Los Angeles.                           

V programovej štruktúre sa objavuje aj viacero archívnych relácií z produkcie Markízy ako Dereš, Anderov rebrinák, 112, Je to možné?!, Všetci sú za dverami, J.P.P. - Jožo Pročko pokúša či Aj múdry schybí.