Poslanecký kandidát SNS Machala už pripravil aj príspevok do Správ STV

Lukáš Machala, 53. meno na kandidátke Slovenskej národnej strany do parlamentných volieb, sa objavilo v Správach STV. Machala, ktorý pôsobí zároveň ako právny poradca topmanažmentu televízie, nebol respondentom, ale tvorcom obsahu ako spoluredaktor jedného spravodajského príspevku. STV len nedávno v reakcii na jeho politickú angažovanosť tvrdila, že Machala "sa nijako nepodieľa na výrobe a spracovaní spravodajských ani publicistických príspevkov v rámci tvorby, výroby a vysielania STV". 

Poslanecký kandidát SNS Machala už pripravil aj príspevok do Správ STV

Machala stojí za reportážou odvysielanou v hlavnej spravodajskej relácii v utorok 19. mája. Mala názov "100. výročie úmrtia Bjorstjerna Bjornsona" a cez paralelu s Eurosongom sa venovala výročiu úmrtia nórskeho spisovateľa. Na záver reportáže odznelo redaktorské odhlásenie: "Z nórskeho Oslo pre Slovenskú televíziu Lukáš Machala a Martin Kontúr."

Slovenská televízia argumentuje tým, že Lukáš Machala je vedúcim slovenskej delegácie na Eurosongu. Na otázku, či je v poriadku, že kandidát do parlamentu už aj pripravuje spravodajský príspevok pre STV, reagoval hovorca Peter Susko tým, že Machala nič nepripravuje. "Pomáhal zorganizovať stretnutia a rozhovory s ľuďmi, interviewovanými v reportáži," popísal jeho úlohu na spravodajskom šote.

Lukáš Machala v súčasnosti spolupracuje s STV ako "konzultant a právny expert pre potreby top manažmentu a stredného manažmentu STV". STV uviedla, že kandidatúra do parlamentu je jeho občianske právo a "Lukáš Machala nevykonáva v Slovenskej televízii v zmysle platného Organizačného poriadku STV žiadnu riadiacu funkciu". Jeho kandidatúra nie je podľa STV v rozpore ani s ďalšími predpismi upravujúcimi činnosť televízie. Viac informácií o Machalovi na kandidátke SNS.