Po tom, ako v Rade RTVS skončilo funkčné obdobie jej predsedovi Igorovi Gallovi a Jozefovi Chudíkovi, ich poslanci zvolili opäť. I. Galla do funkcie navrhol neinvestičný fond Horský film Poprad, J. Chudíka Slovenská asociácia novinárov.

Pridá sa k nim aj generálna riaditeľka Fakultnej nemocnice v Nitre Jarmila Mikušová, ktorú navrhol poslanec Národnej rady SR za Smer Dušan Muňko. Členovia sú zvolení na funkčné obdobie od 11. februára tohto roka do 10. februára 2025.

V Rade RTVS prednedávnom skončilo funkčné obdobie aj Petrovi Kubicovi. Ten je od 26. januára už členom Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR), za ktorej člena bol poslancami zvolený v decembri minulého roka.

Rada RTVS, ktorá má po voľbe v parlamente opäť deväť členov, si na svojom nabližšom zasadnutí 13. februára bude voliť nanovo obsadenie postu predsedu a podpredsedu. 

Politici volili aj štyroch členov Správnej rady TASR. Najbližších päť rokov nimi budú Jozef Tuhovčák, Peter Mestický, Árpád Korpás a Ladislav Mikuš.

Noví členovia nahradia tých doterajších – Vladimíra Masára, Borisa Chovanca, Petra Alakšu a Jána Sanda, ktorým sa končí funkčné obdobie. Nové funkčné obdobie začne plynúť 27. februára.

Poslanci vyberali zo zoznamu kandidátov, ktorých odobril Výbor Národnej rady SR pre kultúru a médiá koncom januára.