Miniséria Moloch, druhý originálny projekt platformy CANAL+ Original v Českej republike a na Slovensku, prichádza v mimoriadne naliehavom čase. Ešte pred svojou premiérou si získava pozornosť vďaka šokujúcej zápletke, silnému hereckému obsadeniu a až mrazivej zhode s aktuálnym dianím v regióne.

Príbeh štartuje dramatickým pokusom o atentát na prezidenta Českej republiky (Miroslav Donutil). Do vyšetrovania sa púšťa investigatívny novinár Martin Braun (Jan Révai), ktorý sa spojí s mladou online pátračkou Juliou (poľská herečka Eliza Rycembel). Ich snaha nájsť pravdu ich vtiahne do nebezpečnej hry tajných služieb, mocenských intríg a zamlčaných zločinov, kde ide o život – doslova.

Miroslav Donutil ako prezidet Českej republiky v politickom trileri Moloch.
Zdroj: Canal+
Miroslav Donutil ako prezidet Českej republiky v politickom trileri Moloch.

O aktuálnosti témy svedčia aj slová predstaviteľa ústrednej roly Miroslava Donutila: „Pokus o atentát na prezidenta hneď v prvej časti ma dosť prekvapil. Scenár je veľmi dobre napísaný a seriál veľmi dobre obsadený. Ale že sa fikcia stane realitou, bolo prekvapujúce. Vo chvíli, keď som dočítal scenár, totiž došlo na Slovensku k útoku na premiéra Roberta Fica.“

Pozrite si prvý trailer minisérie Moloch:

Silné mená pred i za kamerou

MOLOCH vznikol ako koprodukčný projekt Česka, Slovenska a Ukrajiny, pod režisérskou taktovkou Lukáša Hanuláka, podľa scenára Štefana Titku a v produkcii Vratislava Šlajera (držiteľ ceny International Emmy). Seriál vznikol v spolupráci s renomovanými spoločnosťami Bionaut, Raketa a Film.UA, s podporou Rady Európy a filmových fondov ČR a SR.

„Moloch je originálne a moderne spracovať politický triler, ktorý ponúkne jedinečný pohľad do zákulisia politiky a novinárskej aj online investigácie,“ hovorí režisér Lukáš Hanulák. „Divákom prinášame príbeh plný napätia, ktorý otvára otázky moci, manipulácie a hľadania pravdy. Vďaka kombinácii skvelých hereckých výkonov a vizuálneho konceptu sa nám podarilo vytvoriť atraktívny projekt, ktorý môže zaujať domáce aj zahraničné publikum.“

Záber z nakrúcania politického trileru Moloch na Ukrajine.
Zdroj: Canal+
Záber z nakrúcania politického trileru Moloch na Ukrajine.

Okrem Miroslava Donutila, Jana Révaia a Elizy Rycembel sa v minisérii objaví plejáda známych českých hercov: Klára Issová ako riaditeľka komunikácie Táňa Rufusová, Jiří Chadraba ako jej asistent Jakub, Beáta Kaňoková ako prezidentova dcéra, Ivana Andrlová ako prezidentova manželka, ďalej Andrea Mohylová (policajtka Jana Müllerová), Vladimír Kratina (Martinov otec Lukáš Braun), Barbara Lukešová (premiérka Pavla Krausová), David Matásek (riaditeľ BIS Antonín Lehovec), Petr Jeništa (vedúci Kancelárie prezidenta republiky) a ďalší. Každý z nich predstavuje postavu, ktorá má svoje tajomstvá a podiel na rozkrývaní či zakrývaní pravdy.

Záber z politického trileru Moloch.
Zdroj: Canal+

Pozrite si zábery zo seriálu.

Politika ako triler

Moloch neskrýva ambíciu byť viac než len seriálom. Ide o výpoveď o dobe, v ktorej žijeme. O napätí medzi mocou a médiami, o silách, ktoré riadia krajiny z tieňa. Autori stavajú na autentickom scenári, realistickej výprave a vizuálne podmanivom štýle.

Samotný názov Moloch nie je náhodný. Odkazuje na obrovskú, neosobnú silu, ktorá pohlcuje všetko – morálku, jednotlivcov aj pravdu. A práve v tomto priestore sa pohybuje dvojica hlavných hrdinov, ktorí sa snažia odhaliť, čo sa skrýva za atentátom a kam až siahajú jeho korene.

„CANAL+ poskytol projektu Moloch predovšetkým výnimočné produkčné zázemie. To nám ako autorom umožnilo plne sa sústrediť na vytvorenie napínavého príbehu a jeho rozprávanie vizuálne atraktívnym spôsobom, ktorý divákom umožní intenzívne prežiť stret vysokej politiky a tajných služieb. Podarilo sa nám vytvoriť žánrové dielo s celosvetovým dosahom, ktoré si zároveň zachováva stredoeurópsku identitu. V dnešnom kontexte považujem takúto autentickosť za kľúčovú – nielen pre samotný príbeh, ale aj pre divákov, ktorí v ňom môžu nájsť odraz vlastnej reality.“ hovorí režisér Lukáš Hanulák.

Záber z politického trileru Moloch.
Zdroj: Canal+

Tri epizódy, jeden príbeh

Miniséria má len tri diely, no každý z nich má silný dramatický oblúk. Prvý diel bude dostupný v utorok 27. mája, druhý o týždeň neskôr, 3. júna a záverečný 10. júna. MOLOCH sa bude vysielať na televíznej stanici CANAL+ Action aj na streamovacej platforme CANAL+ na Slovensku, v Česku a ďalších krajinách, vrátane Rakúska, Beneluxu či Rumunska.