Nova 16-dielny seriál vysielala ešte počas jesennej sezóny v roku 2010, Markíza ho uvedie počas prázdnin v snahe osloviť fanúšikov komediálneho žánru. Okresní přebor je príbehom futbalového tímu TJ Slavoj Houslice, ktorý sa snaží prebojovať do vyššej súťaže. Hlavné úlohy stvárnili Onďrej Vetchý, Luděk Sobota, Pavel Kikinčuk či David Novotný.

Slovenskú premiéru bude mať aj seriál Zoo americkej televízie CBS. V USA bol vlani v lete najsledovanejším seriálom. Trinásťdielny triler vznikol podľa knižnej predlohy Jamesa Pattersona s rovnomenným názvom. CBS si objednala aj druhú sériu, ktorú uvedie tento rok v lete. Seriál sa vysielal aj v Austrálii, Kanade, predal sa aj do Veľkej Británie a na ďalšie trhy.

Zoo prináša fiktívny príbeh, v ktorom si vládu nad ľuďmi postupne preberajú útočiace zvieratá. Pandémiu sa snaží zastaviť mladý zoológ, no záhadu okrem neho riešia aj sympatická novinárka a veterinár.

Od CBS má Markíza aj pokračovanie seriálu Škorpión, ktorý vysielala vlani počas prázdnin. Druhá séria akčného krimiseriálu sa takisto zameriava na výzvy tímu Waltera O'Briena, ktorý rieši globálne hi-tech a kybernetické hrozby.

Medzi letnými akvizíciami Markízy by mala byť aj kanadsko-americká miniséria Tut. Tri diely novo spracovaného príbehu o faraónovi Tutanchamónovi vysielala vlani káblová stanica Spike.

Počas prázdnin sa do štruktúry Markízy vráti aj reality šou o chudnutí Extrémne premeny: Druhá šanca na život. Televízia bude vysielať štvrtú sériu americkej verzie.

Popri akvizíciách počíta Markíza aj s nasadením svojich archívnym formátov. Zabávať nimi chce pri príležitosti okrúhleho 20. výročia, ktoré bude oslavovať na konci augusta.