Tvorcovia Dunaja poriadne pritvrdili! Gradujúca ôsma séria dobového seriálu priniesla v utorkovej epizóde dramatické zvraty a zápletku, pri ktorej plakalo celé Slovensko. Nestáva sa každý deň, aby v hlavnom vysielacom čase rozporuplná postava v podaní Jána Koleníka zabila svojho zdravotne znevýhodneného brata. Za všetkým sa však skrýva srdcervúci príbeh, keď Walter chcel ušetriť Wolfieho mučeniu v ústave pod vedením Mengeleho a radšej ho zadusil vankúšom.

logo TV Markíza vs. TV JOJ
Neprehliadnite

Totálna panika v Jojke: Markíza odhalila dátum návratu Dunaja a zrazu je všetko inak!

Keď Walter zistil, že Wolfi sa stal obeťou príšerných zverstiev nacistického lekára Mengeleho, rozhodol sa uchýliť k radikálnemu riešeniu. Aby Wolfi už nikdy netrpel, vzal jeho osud do vlastných rúk a pomohol mu odísť na druhý svet. Markíza hovorí o najemotívnejšej epizóde v histórii seriálu.

Zaujímavosťou je, že Koleník na začiatku ôsmej série netušil, ako to dopadne s jeho seriálovým bratom a že ho čaká jedna z najväčších hereckých výziev jeho kariéry. „Na začiatku série nevieme dopredu, ako sa vyvinú dejové línie. Sme dopredu asi mesiac, dva. Scenáristi nám to nechcú povedať. Sme teda často aj my v polohe divákov a sme prekvapení, kam sa postava dostane. Niekedy aj nesúhlasíme, že sme si to takto nepredstavovali,“ povedal Koleník v rozhovore pre Markízu.

dunaj, koleník, wolfie,
Zdroj: TV Markíza

V cieľovej skupine 13-55 dosiahla táto epizóda rating 8 % a v rámci jesennej sezóny tretí najvyšší podiel na trhu 30,2 %. Nemocnica na Jojke aj tento týždeň nemala šancu s podielom na trhu iba 12,1 % v komerčnej cieľovej skupine. Talianska miniséria Uväznení v Dolomitoch zaznamenala na verejnoprávnej Jednotke ešte nižšie podiely na trhu 6,3 % a 5,8 %.

Srdcervúca epizóda Dunaja pritiahla celkovo 542-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je v rámci tejto jesene zatiaľ tretí najlepší výsledok. V čase vysielania zasiahla dokonca až 734-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Adela Vinczeová, Adela,
Neprehliadnite

Adelou si nemôže byť istá ani STVR: Povedala to natvrdo. Odídem, ak...

Katarína Jesenská
Neprehliadnite

Koniec po štyroch rokoch: Časopis moderátorky Jesenskej dostal stopku, je nerentabilný

Na snímke premiér SR Robert Fico (Smer-SD) prichádza na mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady SR 28. novembra 2024 v Bratislave.
Neprehliadnite

Čo hýbalo Slovenskom v roku 2024? Google prezradil trendy, rebríčkom dominoval Fico

Televízia Joj prispôsobila hokejovému šampionátu aj staničnú grafiku.
Neprehliadnite

TOP projekt roka 2024: Hokejový jackpot Jojky. Najsledovanejší šport si poistila na desaťročie

knihy,
Neprehliadnite

Katastrofálne výsledky: Štvrtina Slovákov má čitateľskú gramotnosť na úrovni 10-ročných detí

logo TV Markíza vs. TV JOJ
Neprehliadnite

Totálna panika v Jojke: Markíza odhalila dátum návratu Dunaja a zrazu je všetko inak!

Moderátorom novej šou Zradcovia je český herec Vojtech Kotek.
Neprehliadnite

Jojka nedala Zradcom šancu. Svetová šou u nás skončila fiaskom, v Česku s úspechom pokračuje