Partičku vysiela Prima s prestávkami od roku 2011, aktuálne sa rozhodla priniesť akýsi spin-off improvizačného formátu.

Partu z penzionu nakrúca od apríla v kultúrnom dome v Ústí nad Labem, teda rovnako ako Partičku pred živým obecenstvom. Prvý raz ju odvysiela vo štvrtok 9. mája o 21:35, zachovaný tak zostane slot Partičky. Program podľa zverejneného programového plánu nepôjde na slovenskej stanici Prima Plus.

Príbeh v krachujúcom penzióne

Oproti pôvodnej improvizačnej šou sa mení hlavne prostredie – sú ním kulisy penziónu „na konci sveta“, kde je personál zvyknutý na svoj pokoj a pre hostí ponúka iba jednu izbu. Aktuálne do penziónu prichádza nový prevádzkar, čo je základný námet novej relácie.

Komediálny formát vzniká so scenáristickou prípravou autorov a improvizáciou hercov, ktorí majú v penzióne každú svoju pridelenú rolu, prípadne dvojrolu. Iba režisér vie, ako sa má príbeh skončiť, a je na hercoch, ako sa v rámci svojich charakterov dostanú k cieľu.

Partička má nástupcu, Dangl pripravil nový improvizačný formát

Parta z penzionu Zdroj: FTV Prima

„Chceli sme ponúknuť divákom nový formát v rámci obľúbenej improvizačnej šou. Parta z penzionu je presne tým druhom programu, ktorý im navyše prinesie aj bližší pohľad na celý proces vzniku impro show – od začiatku sa budú stretávať s režisérom a pozrú sa aj do zákulisia šou,“ uviedla výrobná riaditeľka Primy Lucia Kršáková, podľa ktorej môže takéto priblíženie sa k hercom a podstate šou divákov baviť.

Oproti Partičke sa nemení

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa