Nezvestný novinár Paľo Rýpal sa druhý deň po tom, čo ho naposledy videli, ubytoval na dva dni hoteli v Štúrove. Osobu podobnú jeho opisu na to videli aj na južnom Slovensku. Napísal o tom Nový Čas Nedeľa. Podľa novín sa polícia domnieva, že Rýpal dobrovoľne odišiel na neznáme miesto.

Paľo Rýpal nechal odkaz


Paľo Rýpal v relácii Reportéri STV.

Noviny zverejnili aj list, ktorý zanechal svojej bývalej domácej, od ktorej sa chystal sťahovať. Napísal, komu treba vrátiť zapožičané veci, svoje si kázal zahodiť. "Je mi to ľúto, ale iné východisko som nenašiel," napísal.

Plagát o nezvestnom Rýpalovi (PDF)

Príbuzní a známi medzičasom založili webovú stránku, na ktorej sa s ním pokúšajú komunikovať. Rozširujú aj plagát o stratení.

Rýpala nevideli už od konca apríla. Nominant Novinárskej ceny 2005 v kategórii reportáž, ktorý sa venoval najmä odhaľovaniu zločinu a kriminality, naposledy spolupracoval s Reflexom televízie Markíza, predtým s Paľbou či Reportérmi STV.

Externe spolupracoval s množstvom tlačených periodík, dlhšiu dobu písal pre Live!, Národnú obrodu alebo bratislavský Večerník či Gold Man. Jeho zatiaľ posledný vytlačený článok je zo série o nezvestných ľuďoch pre časopis Žurnál.