Markíza odvysielala poslednú časť aktuálnej série Oteckov v piatok 7. decembra. Nové časti seriálu má prichystané, otázkou dosiaľ bolo, kedy ich zaradí.

Napokon seriál dlhšiu pauzu nedostane a vráti sa už v polovici januára, napriek tradične inzerntne slabšiemu obdobiu. Miesto v programe si Oteckovia nájdu v obvyklom vysielacom čase po magazíne Reflex v pracovných dňoch o 17:55.

V prvých dňoch nového roka počíta Markíza v slote so scripted reality sériou Rodinné prípady. Naopak Joj sa na premiérové projekty spoľahne ešte o niečo skôr, zrejme aj v snahe pokúsiť sa prebrať Markíze časť divákov. 

O týždeň skôr, ako sa vrátia Oteckovia, vyrukuje Joj s novou kombináciou programov v podvečernom okne pred spravodajstvom. Od 6. januára a potom v pracovných dňoch bude vysielať svoju novinku Záchranári, začínať sa bude pritom už o 17:25, teda skôr ako seriálové okno Markízy. Po 18:25 bude na Joj nasledovať ďalší nový formát – súťažná šou IQ Taxi s moderátorom Kulym.  

Jesennú sériu Oteckov sledovalo v priemere na Markíze 281-tisíc divákov z komerčnej cieľovky 12 – 54 pri podiele 38,1 %. Formát televízii pomohol stabilizovať aj čísla spravodajských relácií – vytvára im solídny nábeh v rámci access primeu. 

Oteckovia prišli na obrazovky v januári tohto roka. Lídrom v slote po 18. hodine boli v konkurencii programov Moja mama varí lepšie ako tvoja respektíve Súdna sieň na Joj, ako aj Duelu a 5 proti 5 na Jednotke.