Orange sa na uvedenie vlastnej satelitnej platformy pripravuje už niekoľko mesiacov. Oficiálne dátum spustenia služby ešte nekomunikuje, no podľa dostupných informácií sa tak má stať počas leta.

V auguste plánuje spustiť aj svoj nový športový kanál Orange Sport, ktorý má patriť k hlavným lákadlám televízneho balíka operátora.

Orange už v uplynulých týždňoch začal s testovaním satelitného vysielania. Nespoľahne sa pritom na satelit Astra ako Skylink, ale kapacitu na družici Eutelsat 16 – 16° východne. Uplink staníc má zabezpečovať podľa Živé.sk Towercom, spoločnosť ale prostredníctvom marketingovej manažérky Miroslavy Letkovej reagovala, že túto službu Orangeu neposkytuje.  

Chcú dobiehať konkurenciu

V televíznom segmente sa Orange bude snažiť dobiehať konkurentov. So svojou IP TV službou Fiber TV vlani evidoval 51-tisíc zákazníkov. Konkurenčný Telekom mal vyše desaťkrát viac zákazníkov pay TV. Okolo 600-tisíc predplatiteľov má na Slovensku aj Skylink.

Telekom aj Skylink majú podstatnú časť klientskej bázy na vlastných satelitných platformách. Orangeu dosiaľ chýbala, hoci ide u nás stále o najrozšírenejší spôsob príjmu lineárneho televízneho vysielania. Operátor sa preto rozhodol pre investíciu do tejto platformy.

Viac o reštarte TV biznisu Orangeu a ďalších zámeroch spoločnosti sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka TREND, ktorý je v predaji na stánkoch od štvrtka a v digitálnej podobe dostupný už teraz.

Obsahovým pilierom (satelitnej) TV ponuky Orangeu bude futbalová Liga majstrov na spomínanej stanici Orange Sport. Súťaž získal Orange exkluzívne na nasledujúce tri sezóny, doteraz na ňu zákazníkov lákal Telekom.

„Satelit je pre nás 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa