Počínanie slovenskej hudobnej stanice Music Box, ktorá vo vlastnom vysielaní začala do šestnásť hodín denne prinášať obsah Šlágr TV, operátorov prekvapil.
O chystanej zmene nevedeli v UPC, v Digi Slovakia ani v Towercome. Operátori počkajú na ďalší vývoj a vzápätí rozhodnú o ďalšom postupe.
Z legislatívneho hľadiska im ako prevádzkovateľom retransmisie nehrozí žiadna sankcia, za obsah je zodpovedný vysielateľ. V tomto prípade však zakročiť nemôže ani slovenská Rada pre vysielanie a retransmisiu či český regulátor – licenciu na vysielanie má Music Box registrovanú v Srbsku.
„Ak túto zmenu Music Box mal v pláne urobiť, minimálne nám to mal písomne oznámiť,“ hovorí marketingová manažérka Digi Slovakia Adriana Hosťovecká.
„Nejde len o zmenu obsahu názvu, ale aj zmenu názvu kanála v našom rastri pod hlavičkou Music Box. Digi Slovakia sa touto otázkou bude zaoberať a verejnosť budeme informovať, či stanicu nahradíme iným kanálom,“ dodala.
Zatiaľ neurčitý postoj k počínaniu Music Boxu má ďalší veľký operátor UPC. Ten od augusta do vlastnej ponuky televízie UPC Digital zaradí vysielanie Šlágr TV. Zdvojenej distribúcii rovnakého kanálu sa spoločnosť logicky bráni. „UPC bude naďalej sledovať vývoj, v prípade duálneho pokrytia zváži všetky možnosti,“ naznačil hovorca spoločnosti Jaroslav Kolár.
„Momentálne študujeme zmluvu a pripravujeme sa na rokovanie s dodávateľom stanice Music Box. Bližšie informácie budeme vedieť poskytnúť po spomínanom stretnutí,“ povedal Marek Michalík, marketingový manažér operátora Satro.
„Počínanie staníc Music Box a Šlágr TV sledujeme s prekvapením. Za obsah vysielania je zodpovedná TV stanica, zatiaľ nevidíme dôvod vysielanie pozastaviť,“ uviedla marketingová manažérka operátora Swan Zuzana Hánová.
Operátor terestriálneho vysielania Towercom ponúka Music Box v rámci platenej služby Plustelka. O transformácii na Šlágr TV takisto netušil. „Podstatná zmena vysielaného obsahu TV stanice Music Box nás prekvapila, keďže nás vysielateľ neinformoval o tomto kroku,“ povedal pre Živé.sk v minulom týždni marketingový manažér Towercomu Michal Šuran. Pre Mediálne.sk dodal, že spoločnosť situáciu aktuálne naďalej preveruje u vysielateľa.
Technologický server vzápätí informoval, že predstavitelia stanice Šlágr TV zameranej na ľudovú a country hudbu vedú s Towercomom samostatné rokovania o zaradení kanálu do bezplatnej ponuky v rámci prvého multiplexu, kde momentálne vysielajú menšie komerčné stanice Dajto, Fooor a Wau.
Aktualizované 24. 7. o 16:31: Music Box šíri aj Orange, ktorému počínanie stanice, zdá sa, neprekáža. „Našu ponuku v tejto súvislosti meniť neplánujeme,“ povedala hovorkyňa Alexandra Piskunová.
Česká Šlágr TV po vstupe do vysielania Music Boxu výrazne zvýšila svoje pokrytie na Slovensku. Hudobná televízia cieliaca na staršie publikum expandovala pár týždňov pred spustením konkurenčnej Senzi TV, chystaného štvrtého kanálu skupiny Joj s obdobným konceptom.