Aktualizácia 2. júla 2012: Televízia Markíza oficiálne potvrdila zakúpenie televíznych práv na olympijský šampionát v ľadovom hokeji. "Už teraz môžem potvrdiť, že diváci sa môžu tešiť aj na olympijský hokejový turnaj v Soči," povedala v rozhovore pre mesačník Stratégie generálna riaditeľka trhového lídra Zuzana Ťapáková.


Aktualizácia 1. júna 2012: Mediálna skupina CME pre Mediálne.sk oficiálne potvrdila, že má záujem o vysielacie práva na olympijský šampionát v ľadovom hokeji. "Žiadne rozhodnutie však ešte nepadlo," uviedla hovorkyňa CME Romana Wyllie.


Pôvodná správa vydaná 31. mája 2012

Olympijský hokej nepôjde na RTVS, práva kúpilo CME (aktualizácia)

Atraktívny hokejový šampionát zo zimnej olympiády 2014 v ruskej Soči s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú vysielať slovenská a česká verejnoprávna televízia, ale komerčné stanice z mediálnej skupiny CME.

Podľa informácií Mediálne.sk CME preplatilo cenové ponuky Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) aj Českej televízie (ČT), pričom zápasy plánuje rozdeliť podľa atraktívnosti na svoje lokálne stanice Markíza, Nova a Nova Sport.

K vysielacím právam na olympijské hry ako celok mali doposiaľ zvýhodnený prístup verejnoprávne televízie, keďže ich vlastnila Európska vysielacia únia (EBU). Ich novým majiteľom sa však stala spoločnosť Sportfive, ktorá zvolila stratégiu predaja práv po častiach a vytvorila tak lepšie podmienky pre vstup komerčných televízií do vysielania olympijských športov.

"Viaceré indície naznačujú, že už došlo k dohode medzi Sportfive a CME na viacerých trhoch. Ak by to tak bolo, STV a určite aj ČT odvysielajú všetky ostatné časti programu zimných olympijských hier v Soči," povedal pre Mediálne.sk programový riaditeľ televíznej sekcie RTVS Andrej Miklánek.

rtvs_logo_oficialne
rtvs_logo_oficialne

Hovorkyňa CME ani spoločnosť Sportfive zatiaľ nechceli informácie komentovať. "Sportfive International v prípade dôležitého oznámenia v spojitosti so zimnými olympijskými hrami 2014 zvyčajne vydáva tlačovú správu," odpísala na otázky Mediálne.sk manažérka pre PR a komunikáciu Heidi Farr.

Olympijský hokejový šampionát má z hľadiska sledovanosti vysoký potenciál, keďže slovenská hokejová reprezentácia si naň vďaka úspechom na nedávnych majstrovstvách sveta vybojovala priamy postup.

Sportfive vlastní vysielacie práva k olympiádám v rokoch 2014 a 2016, nadchádzajúce letné olympijské hry v Londýne ešte kompletne odvysiela RTVS.

Mediálne.sk sa pokúša zistiť viac informácií.