RTVS vývoj formátu kritickej diskusie spomína vo výročnej správe za uplynulý rok, kde sa venuje aj programovým plánom.

„Po Večeri s Havranom pre intelektuálnejšie publikum sa vývoj orientoval na nastavenie formátu, ktorý prinesie zrozumiteľnú diskusiu tém pre široké spoločenské spektrum. Vývojové práce smerovali k panelovej diskusii so zázemím výrazných ženských osobností slovenského spoločenského a vedeckého prostredia,“ píše sa vo výročnej správe s tým, že finálne práce sú plánované na prvý polrok 2016.

Je možné, že RTVS do diskusie hľadala okrem osobností aj „ženu z ľudu“. Pred niekoľkými týždňami sa totiž v televízii konal casting, v ktorom sa mala nájsť komunikatívna žena nad 40 rokov, ktorá má názor a nebojí sa ho povedať.

Okrem Havrana chce RTVS aj „ľudovejšiu“ diskusiu. Pracuje na nej

Zdroj: no.face

RTVS vtedy neuviedla, k akému formátu sa casting viazal. „Tento projekt je momentálne vo fáze vývoja, v tejto chvíli ho nebudeme komentovať,“ odkázalo PR oddelenie koncom mája.

Vývojový projekt panelovej talkshow sa spomína aj vo zverejnených faktúrach RTVS. Televízia si u externej firmy objednala analýzu dát zo sociologických štúdií na tému „partnerstvo bez papiera“.

RTVS vysiela Večeru s Havranom od apríla 2014. Začiatkom minulého roka skončila vo vysielaní telerozhlasu za známych okolností iná diskusná relácia Pod lampou, manažment za formát sľuboval náhradu. Koncom vlaňajška bola zrušená aj mládežnícka diskusná relácia 5 minút po dvanástej.