Americký herec Anthony Rapp tvrdí, že keď mal 14 rokov, tak sa ho K. Spacey pokúsil zviesť. Známy herec yhlásil, že si na udalosť, ktorá je stará niekoľko desiatok rokov, nepamätá, aj tak sa ale ospravedlnil, napísal portál BBC.

„Zdvihol ma, ako ženích dvíha nevestu, keď ju prenáša cez prah spoločnej domácnosti. Najskôr som sa nijako neošíval, pretože som nevedel, čo sa to deje. Potom si na mňa ľahol,“ povedal teraz 46-ročný A. Rapp v rozhovore s portálom Buzzfeed News o udalosti, ktorá sa stala v roku 1986 počas večierku vo Spaceyho byte.

„Pokúšal sa ma zviesť, bolo mi jasné, že mu ide o sex,“ dodal na adresu hviezdneho herca, ktorý mal vtedy 26 rokov.

„Úprimne si to nepamätám,“ uviedol vo vyhlásení 58-ročný K. Spacey. „Ak som sa skutočne správal tak, ako opisuje, dlhujem mu najhlbšie ospravedlnenie za značne nevhodné opilecké správanie,“ dodal.

O K. Spaceym sa dlho špekulovalo, že je homosexuál. K tomu herec aktuálne poznamenal, že mal vzťahy s mužmi i ženami, ale že sa nakoniec rozhodol žiť ako gej.

K. Spacey je hollywoodskou hviezdou prvej kategórie, známy je okrem iného z filmov Sedem (1995), Zvyčajní podozriví (1995), Americká krása (1999) alebo zo seriálu House of Cards. A. Rapp, ktorý ako herec pôsobí od detstva, hrá v novom sci-fi seriáli Star Trek: Discovery.