Najsledovanejším nespravodajským televíznym programom sa vo štvrtok stala epizóda seriálu Nemocnica, ktorá priniesla Televízii Joj 465-tisíc divákov z cieľovej skupiny 12+. Konkurenčný seriál Dunaj, k vašim službám ani tentokrát neprekonal jojkársku produkciu a skončil na treťom mieste so 400-tisícmi sledujúcich divákov.

Zaujímavý moment však nastal oveľa skôr, a to v čase, keď na slovenských obrazovkách bojovali o pozornosť kulinárska šou Bez servítky a seriál Mama na prenájom. Kým seriál doteraz získaval vysoké čísla, vo štvrtok však nastal obrat a epizóda prilákala len 380-tisíc divákov, zatiaľ čo jojkársku šou si pozrelo až 433-tisíc divákov.

Úspech mali vo štvrtok aj programy ako Na hrane (303-tisíc divákov), Reflex (287-tisíc divákov), Duel (268-tisíc divákov) či Hit roka (245-tisíc divákov).

Rebríček pre cieľovú skupinu vo veku 12 až 54 rokov ukázal za štvrtok veľmi tesné súboje, ale s vysokými trhovými podielmi.

Prvé miesto si obsadil seriál Dunaj, k vašim službám (23 percent trhového podielu) a s odstupom len 9-tisícok divákov nechal za sebou Nemocnicu (21,6 percenta trhového podielu). Na druhej strane kulinárska šou Bez servítky (26,4 percenta trhového podielu) zvíťazila aj v tomto poradí nad seriálom Mama na prenájom (26,4 percenta) len 2-tisícovým rozdielom.

Markíza Group si vo štvrtok udržala miesto nad 30 percentami celodenného trhového podielu, Joj Group stúpla na 26,1 percenta, RTVS je stále pod 10 percentami a spravodajská TA3 mala 1,3 percenta trhového podielu.

Ďalšie správy z Mediálne.sk

Ilustračné foto.
Neprehliadnite

Rok 2022 na slovenskom online: Raketový nástup Tik Toku, stovky kyberútokov a obľúbené emaily