Obchodne slabšie obdobie Joj využije na skúšku množstva nových seriálov

Televízia Joj nasadí novozakúpený neúspešný americký seriál Sexi špinavé prachy (Dirty Sexy Money) do prime-timu. Inzertne slabšie novoročné obdobie využije, aby si overila jeho potenciál pri menšom riziku strát. Od 4. januára ho bude vysielať v dvojbloku každú nedeľu medzi 20:00 a 21:45. Desať epizód prvej série vystačí len do prvého februára.

Obchodne slabšie obdobie Joj využije na skúšku množstva nových seriálov


Sexi špinavé prachy sa dožili dvoch sérií. Joj má kúpenú prvú.

Sexi špinavé prachy sa dostávajú do slotu, kde v rokoch 2006 a 2007 štartovali Nezvestní (Lost) a Prison Break. Prvý z nich promovala stanica ako „najlepší seriál na svete“ a úvodná časť získala nadpriemerný share 30,5 %. Prison Break zasa označila za „najúspešnejší seriál tejto doby“ a tiež odštartoval s nadpriemerným podielom 21,6 %. Skončil však vlažne v off-time. Viac informácií.

Ak by Sexi špinavé prachy uspeli v predpokladanej konkurencii filmov na STV a Markíze, televízia Joj nemôže plynulo nadviazať druhou sériou. Tá sa zatiaľ len v Amerike vyrába a pre slovenský trh nie je dostupná.

Z prípadného úspechu nemôže Joj dlhodobo ťažiť ani pri ďalšom novonasadenom seriáli Svieža štvorka (Women's Murder Club). Existuje len trinásť dielov, pre ktoré našla miesto v stredu pred 22. hodinou. Dráma, v ktorej sa vyšetrujú prípady vrážd, bude môcť dediť divákov po C.S.I. New York.

Osvedčené akvizície C.S.I. v dostanú väčší priestor. Miami pôjde dvakrát do týždňa – v pondelok a štvrtok, Las Vegas v stredu.

Podobne ako Svieža štvorka, aj nový seriál Vyjednávači (Standoff), v Amerike skončil po jednej sérii. Joj s Vyjednávačmi počíta v prime-time; 18 častí bude vysielať v premiére každý utorok a štvrtok okolo 20:45. Štart tohto seriálu odkladala Joj od apríla 2008, kedy neuspel v esemeskovej ankete.

V januári neuvidia diváci Kosti (Bones), keďže v decembri TV Joj dovysiela tretiu sériu. Štvrtú v USA ešte nedokončili. Viac informácií.

 

C.S.I. v januári


C.S.I. Miami

• IV. séria - reprízy

• VI. séria - premiéry


C.S.I. New York

• I. séria - reprízy

• IV. séria - premiéry


C.S.I. Las Vegas

• III. a IV. séria - reprízy

• VIII. seria - premiéry

 

Sitkomová akvizícia Ako som spoznal vašu mamu (How I Met Your Mother) sa dočká reprízy od prvej série, avšak neskoro v noci. Keďže v sobotnom popoludňajšom dvojbloku seriál prepadával pri podieloch pod 10 %, Joj jeho opakovania zaradí na pondelky a stredy v čase po 1:40. PR oddelenie televízie potvrdilo, že Joj zakúpila aj druhú sériu. PR oddelenie televízie Joj pôvodné informácie o kúpe druhej série korigovalo. Zatiaľ majú len prvú.

V off-time bude patriť seriálovom takmer sedem hodín medzi 10:20 a 17:00. Okrem 24-hodinových repríz, C.S.I., Medicoptera (Medicopter 117 - Jedes Leben zählt) a Policajta z L. A. (Martial Law) tu Joj odvysiela tiež opakovania seriálov Zlodej Nick (Thief), Myseľ vraha (The Inside), Air America, alebo Vražedné čísla (Numb3rs).

Známe ešte nie je, čo zaradí TV Joj na utorkový late-prime po tom, čo tu odvysiela štyri ostávajúce časti Sharka.

V budúcnosti Joj odvysiela tiež seriály Back to You, Nežná mafia (Cashmere Mafia), Damages: V ohrození života (Damages), Boston Legal a Právo podľa Elizabeth (Canterbury’s Law). Všetky má kúpené, no zatiaľ pre ne nenašla miesto v programe.

Odhaľujeme štruktúry na prvý kvartál 2009

Už sme písali:

Tretia šanca pre Obchod so šťastím: 17:35

Jednotka chystá na január okrem Petra Marcina aj návrat Borisa Filana

Január: Z Joj mizne Panelák, Kutyil, Webmaster, De Facto aj Črepiny s hviezdičkou