„Prezident Obama skončí na dne ako zrejme najhoršie prezident v histórii Spojených štátov,“ čítal šéf Bieleho domu v relácii Jimmy Kimmel live odkaz z Trumpovho účtu na Twitteri.

„Vážne? Nuž, @realDonaldTrump, aspoň skončím na dne ako prezident,“ odkázal republikánskemu miliardárovi s použitím jeho twitterového mena v narážke na veľmi nepriaznivú volebnú predpoveď, ktorú D. Trumpovi prinášajú aktuálne voličské prieskumy.

B. Obama si uťahoval aj z Trumpových vyhlásení o zmanipulovaných voľbách. Potom, čo mu J. Kimmel žartom poďakoval, že si našiel čas na jeho reláciu vo chvíli, keď má plno práce s manipulovaním volieb, odpovedal prezident historkou z Bieleho domu.

Komik Bill Murray ho tam vraj v Oválnej pracovni zdolal v odhadovaní golfových loptičiek do pohára. „Vyhral niekoľkokrát za sebou. Ten pohár bol zmanipulovaný!“ rozčuľoval sa B. Obama.

Keď sa potom J. Kimmel spýtal, či sa B. Obama niekedy zasmeje, keď vidí D. Trumpa – niekdajšieho moderátora – v televízii, prezident prisvedčil, že väčšinou áno.

B. Obama prečítal aj tweety od ďalších ľudí. Jedna dáma na neho zvádzala zlú kvalitu svojho vlasového kondicionéru, ďalší človek zas napísal, že B. Obama tancuje tak, ako vyzerajú jeho džínsy.

„Ale no tak, to je tak starý vtip,“ reagoval prezident, ktorému zostávajú posledné tri mesiace v úrade.

„Barack Obama, kamoš, posilňuješ vôbec?“ prečítal moderátor ešte jeden odkaz. „No, posilnil som naše vzťahy s Kubou, keď som zrušil zákaz dovozu kubánskych cigár. To má svoju váhu,“ odpovedal prezident, ktorý sa v komediálnych reláciách objavuje celkom pravidelne.