Novým šéfom kreatívy RTVS je Milan Prekop

Vedenie Rozhlasu a televízie Slovenska je kompletné. Riaditeľom nového centra kreatívy je Milan Prekop, na pozíciu nastúpil dnes. Je to jedna z pozícií v manažmente RTVS, na ktorú generálna riaditeľka Miloslava Zemková vypísala výberové konanie, no obsadená nebola. Výberová komisia odporučila neprijať nikoho. "Prekop bol priamo oslovený," povedal pre Mediálne.sk riaditeľ sekcie komunikácie Ľuboš Černák.

Šéf centra kreatívy bude riadiť tímy tvorby obrazovej a zvukovej grafiky v Slovenskom rozhlase a v Slovenskej televízii.

Cez výberové konanie bolo obsadených 11 manažérskych pozícií.

Novým šéfom kreatívy RTVS je Milan Prekop

Milan Prekop je absolventom Pedagogickej fakulty UK a VŠMU, kde študoval odbor animovaná tvorba. V STV už pracoval v minulosti, keď bol pred desiatimi rokmi vedúci upútavkového oddelenia a selfpromotion. Následne bol artirectorom reklamnej agentúry Istropolitana D'Arcy, od roku 2005 artdirector TV Joj a od roku 2007 artdirector TV Markíza.

Ako scénograf spolupracoval napríklad s divadlom GunaGu, Stoka. Je hlavným organizátorom a autorom multimediálneho festivalu Hodokvas. Podieľal sa ako autor výtvarného konceptu na organizácií viacerých festivalov, či výstav, ilustroval desiatku kníh. Od roku 2002 je člen skupiny Vyjebaní Melancholici.

Zdroj: Milanprekop.com