Nova vedie s operátormi podobný spor o poplatky za HD vysielanie ako na Slovensku Markíza či Joj. S UPC sa najsledovanejšia česká televízia v stredu dohodla, jej HD kanály sa tak vracajú do ponuky operátora.

Šíriť sa budú vo všetkých programových balíkoch UPC. V HD verzii bude dostupná aj športová stanica Nova Sport, ktorá bude v nadstavbovom športovom balíčku.

Novu Sport nešíril UPC v posledných mesiacoch ani v štandardnom rozlíšení. S vysielateľom sa ešte vlani nedohodol na pokračovaní retransmisie.

O Novu Sport prišli od januára tohto roka aj slovenskí zákazníci UPC. Športová stanica sa v prípade ponuky operátora na Slovensku do rastra nevracia.

Nova Sport sa vracia do ponuky UPC. Na Slovensku nie

„V najbližšom období nepripravujeme rozšírenie programovej ponuky o ďalšie športové stanice,“ uviedol v reakcii pre Mediálne.sk hovorca UPC Jaroslav Kolár, podľa ktorého operátor s vysielateľom danej stanice rokuje ako člen Asociácie prevádzkovateľov káblových telekomunikácií.

Nova Sport vysiela niekoľko atraktívnych športových súťaží vrátane hokejovej NHL, seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov Moto GP či tenisových ATP turnajov. Na Slovensku stanicu poskytuje Skylink, Orange či Telekom.

UPC po vyradení Nova Sportu zaradil začiatkom roka do ponuky slovenské športové stanice Slovak Sport TV 1 a Slovak Sport TV 3. Okrem nich má v portfóliu zo športových kanálov Sport 1, Sport 2, Eurosport, Eurosport 2, Extreme Sports Channel, Sport 5, Fishing & Hunting, Golf Channel, SportM, AutoMotorSport, Spartak TV a FightBox HD. V prípade staníc Sport 2, Eurosport, Eurosport 2 a Slovak Sport TV 1 ide aj o HD verzie.