Siedmu sériu Talentu nasadzuje Joj do štruktúry po dvojročnej pauze – formát naposledy vysielala na jeseň 2016.

Produkčne je partnerom v projekte opätovne česká Prima. Tá bude podľa všetkého program vysielať v inom slote ako Joj – na sobotu 1. septembra avizuje premiéru novej interaktívnej súťažnej šou Jeden proti všetkým.

Šou má rokoch zmeny v moderátorskom zložení aj porote. Program bude uvádzať česko-slovenská dvojica David Gránský – Lujza Garajová Schrameková. Prvý raz nejde v prípade federálnej verzie Got Talent o čisto mužský pár.

Novou tvárou v štvorčlennej porote je Marta Jandová, ktorá vymenila Luciu Bílú. Zvyšok hodnotiteľov zostal rovnaký – sú nimi Jakub Prachař, Jaro Slávik a Diana Mórová.

Moderátori aj porotcovia sa objavujú aj v novej upútavke Joj, ktorá je vo vysielaní od nedele. Vo vyše minútovom imidžovom spote diváci vstupujú do „cirkusu, ktorý ešte nevideli“.

Porotcovia sa v spote predstavili v rôznych úlohách a z moderátorov sa stali principáli. V spote účinkujú aj reálni umelci a zvieratá z olomouckého Cirkusu Humberto, kde sa nakrúcalo tri dni. Divákov v cirkuse si zahral 130-členný komparz.

Česko Slovensko má talent prináša Joj pravidelne nadpriemerné čísla sledovanosti. Predošlú šiestu edíciu pred dvoma rokmi sledovalo v priemere 291-tisíc divákov z komerčnej cieľovky 12 – 54 pri trhovom podiele 26,1 percenta. V 12+ mala talentová šou priemerne 472-tisíc divákov (24,3 %). Licencorom šou je FremantleMedia.