"Odchádzam do týždenníka Domino efekt, kde budem výkonnou šéfredaktorkou. Verím, že ho vrátime medzi rešpektované tituly,“ povedala v sobotu v rozhovore pre denník Sme odchádzajúca redaktorka a moderátorka spravodajstva STV Nora Gubková.

Dôvodom jej odchodu zo Slovenskej televízie bola aj snaha vedenia redakcie prinášať nekonfliktné spravodajstvo, pričom výhrada sa dominantne týkala vládnej koalície. "Vedenie spravodajstva akoby preferovalo uhladené správy, ktoré nikoho z dotknutých priveľmi nerozhnevajú," povedala.

Nora Gubková povedie Domino Efekt


Nora Gubková v Správach a komentároch.

Predstavitelia vládnej koalície do relácie podľa Gubkovej nechceli chodiť pre "obavy z nepríjemných otázok". Gubková zároveň tvrdí, že nikdy žiadny príkaz na "povinnú jazdu" od vedenia nikdy nedostala.

Na dôvody odchodu sa moderátorky Správ a komentárov v televízii nikto nepýtal. "(Šmihula povedal,) že keď som sa už rozhodla odísť, nič sa nedá robiť..."

Politické tlaky na spravodajstvo verejnoprávnych médií sú aj budú vždy, povedala Gubková. "Záleží len na kompetentnosti vedenia, ako efektívne ich vie odblokovať od redaktorov a moderátorov. Za tohto vedenia bolo tých "odkazov a odporúčaní" viac ako v minulosti. Odchádzam aj preto, že som nechcela byť spájaná s nijakou nadprácou v prospech niekoho," dodala. Celý rozhovor na Sme.sk.

O odchode Nory Gubkovej z STV informovalo Mediálne.sk ako prvé médium v júli.