F. Borovský je od apríla jediným konateľom v spoločnosti FBC Media, s. r. o., ktorá do apríla tohto roka podľa obchodného registra niesla meno Letang.

Od vlaňajšieho júna ju vlastnila Advokátska kancelária Bugala – Ďurček, ktorá predtým prevzala predošlú eseročku HS Flamingo SK vyrábajúcu v Česku kozuby a kachle.

Advokátska kancelária Bugala – Ďurček dlhodobo zastupuje v právnej oblasti spoločnosť Mac TV, držiteľa licencia na vysielanie staníc Joj Group. Stopercentným vlastníkom Mac TV je akciovka Slovenská produkčná, kde bol F. Borovský ako šéf televízie predsedom predstavenstva.

FBC Media má aktuálne v predmete činnosti maloobchod, veľkoobchod, sprostredkovateľskú činnosť, ale aj baliace činnosti a manipuláciu s tovarom. Položky v predmete činnosti možno, samozrejme, meniť.

F. Borovský ako riaditeľ TV Joj skončil tento rok vo februári. Posty v štatutárnych orgánoch po ňom prevzal nový riaditeľ Marcel Grega.

Okrem FBC Media figuruje F. Borovský ako konateľ aj vo firme FBC Family, kde post zastáva od 6. marca. Predošlým spoločníkom v tejto eseročka s pôvodným názvom Boa Vista bola takisto Advokátska kancelária Bugala – Ďurček.

Podľa obchodného registra je F. Borovský naďalej vedený ako predseda predstavenstva aj v akciovke Senzi, ktorá sídli na rovnakej adrese ako televízia Joj.

Naopak už nefiguruje v Slovenskej produkčnej, kde bol predseda predstavenstva. Táto firma, patriaca do mediálneho holdingu Joj Media House, je jediným spoločníkom držiteľa vysielacej licencie staníc skupiny Joj, eseročky Mac TV.

Podľa webu Stratégie.sk je Borovského firma účastníkom aktuálneho televízneho veľtrhu MipTV vo francúzskom Cannes, kde sa prihlásila medzi nákupcami.

Mediálne.sk v rámci prvoaprílového žartu informovalo, že bývalý dlhoročný šéf Joj zakladá vlastnú televíziu. Podľa ohlasov z brandže zverejnené informácie neboli úplne ďaleko od možných reálnych plánov.