Seriálový hit z 90. rokov sa vrátil na obrazovky stanice Fox v stredajšej premiére. Z pôvodného obsadenia chýbal iba Luke Perry, ktorý zomrel začiatkom marca tohto roka po mozgovej príhode vo veku 52 rokov. V seriáli Beverly Hills, 90210 hral postavu Dylana.

V úvodnej epizóde sa však po dlhom období stretli ostatní hrdinovia – Gabrielle Carterisová, Brian Austin Green, Shannen Dohertyová, Ian Ziering, Jennie Garthová, Tori Spellingová a Jason Priestley. Diváci si ich pamätajú ako Andreu, Davida, Brandu, Stevena, Kelly, Donnu a Brandona, ktorých príbehy mohli sledovať celých 10 rokov.

Na tvorbe seriálu BH90210 sa autorsky podieľala aj dvojica J. Garthová a T. Spellingová, všetci menovaní herci sú navyše jeho výkonní producenti. 

Prepojenie s realitou

Ako to už pri úspešných projektoch býva, na návrat hercov v rôznych podobách presviedčali viackrát. Na oživenie pôvodného seriálu sa však necítili.

Projekt BH90210 mal mať pôvodne polhodinové epizódy komediálneho charakteru, s televíziou Fox sa napokon dopracovali k finálnej verzii, ktorá inklinuje aj k dramatickejšej rovine.

Z hercov ako posledná prikývla na návrat S. Dohertyová, ktorá pôvodný seriál opustila po piatej sérii. Do projektu najprv nechcela ísť, názor zmenila po Perryho smrti. „Nechcela som to robiť. Ale keď Luke zomrel, veci sa pre mňa zásadne zmenili. Bol to spôsob, ako si ho uctiť,“ uviedla herečka.

Pokračovanie seriálového hitu je v odlišnej rovine, mierne odklonené od vymyslených osudov. Herci majú svoje reálne mená, na pľaci hrajú samých seba. Ide o akési ich „beletrizované“ verzie inšpirované skutočným životom a vlastnými vzťahmi.

V jednotlivých scénach odhaľujú, 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa