B. Bush sa za svoju úlohu na nahrávke, ktorá sa výrazne premietla do priebehu posledných dvoch týždňov prezidentskej kampane, ospravedlnil.

Vedenie relácii Today, ktorú moderoval, však jeho správanie označilo za neodpustiteľné, uviedla agentúra Reuters.

Štyridsaťpäťročný synovec bývalého amerického prezidenta Georgea Busha mladšieho na 11 rokov starom videu vtipkuje s D. Trumpom, vtedy úspešným moderátorom reality šou, ktorý opisuje, ako sa snažil zvádzať vydatú ženu a ako sa od neho ženy nechajú ohmatávať a bozkávať, pretože je slávny a bohatý.

B. Bush, ktorý bol vtedy moderátorom relácie o celebritách, sa vzápätí po zverejnení nahrávky ospravedlnil a teraz dodal, že je „veľmi vďačný za rozhovory so svojimi dcérami a za všetku podporu od rodiny, priateľov a kolegov“.

Stanica NBC v stručnom vyhlásení uviedla, že už nie je moderátorom rannej relácie Today a popriala mu šťastie. Značnú časť publika relácie tvoria ženy a jeho producent Noah Oppenheim vo vyhlásení k zamestnancom napísal, že „neexistuje skrátka žiadne ospravedlnenie pre Billyho slová a správanie na tej nahrávke“.

Podľa správ servera TMZ.com dosiahol moderátor s NBC dohodu o finančnom vyrovnaní a ukončení zamestnaneckého pomeru. Len v auguste pritom podpísal trojročný, podľa ktorého mal zarobiť 3,5 milióna dolárov ročne.

D. Trump začal po zverejnení videa strácať v prieskumoch verejnej mienky na svoju sokyňu Hillary Clintonovou a obvinil médiá z konšpirácie proti svojej osobe.