V Mjanmarsku prepustili novinára pracujúceho pre mjanmarské vysielanie britskej spravodajskej stanice BBC News, ktorého zadržali pred niekoľkými dňami. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na oznámenie BBC.

Barmský reportér BBC News Aun Súra (v anglickom znení Aung Thura) bol v piatok odvedený neznámymi mužmi pri výkone svojej práce pred budovou súdu v hlavnom meste Nepjito.

Spravodajská stanica na svojej webovej stránke zverejnila informáciu o jeho prepustení bez poskytnutia ďalších podrobností.

WA 4 Orlando - Bývalý americký prezident Donald Trump počas svojho prvého vystúpenia po odchode z Bieleho domu na výročnej Konferencii konzervatívnej politickej akcie (CPAC) v Orlande v nedeľu 28. februára 2021. FOTO TASR/AP 


Former President Donald Trump speaks at the Conservative Political Action Conference (CPAC), Sunday, Feb. 28, 2021, in Orlando, Fla. (AP Photo/John Raoux)
Neprehliadnite

Donald Trump pripravuje návrat na sociálne siete s novou platformou

V Mjanmarsku medzitým naďalej pokračujú demonštrácie, ktorých účastníci žiadajú návrat zvolenej vlády. Desiatky ľudí vrátane učiteľov v pondelok pochodovali ulicami mjanmarského druhého najväčšieho mesta Mandalaj. Niektorí z nich držali transparenty vyzývajúce na intervenciu OSN.

Mjanmarsko (bývalá Barma) je v chaose od 1. februára, keď armáda zosadila faktickú líderku krajiny Aun Schan Su Ťij a spustila tým masové protesty, ktoré sa bezpečnostné sily snažia potlačiť násilím a vyvolávaním strachu.

Od februárového vojenského prevratu zahynulo podľa správ Združenia pre pomoc politickým väzňom (AAPP) už 250 ľudí a zadržaných bolo viac ako 2 500 osôb.