Mesto tieňov nasadí Markíza na piatok

Televízia Markíza nasadí dlho ohlasovaný pôvodný kriminálny seriál Mesto tieňov do svojej programovej štruktúry od piatka 11. apríla 2008. Desať dielov prvej série bude televízia vysielať v týždennej periodicite v čase o 20:45, nadväzujúc na reprízové vydania komediálneho seriálu Susedia.

Mesto tieňov bude začínať počas rozbehnutej talk show Takí sme boli na Jednotke a show Lyrics - Vyspievaj si milión! na Joj.


Mesto tieňov nasadí Markíza na piatok


Mesto tieňov nasadí Markíza na piatok

Mesto tieňov vyrobila pre Markízu produkčná spoločnosť DNA Production, ktorej dodáva aj formáty 112 a Najväčšie tragédie Slovenska. Dramatická televízna tvorba je pre spoločnosť novinkou. "Takýto žáner na Slovensku ešte nikto nerobil. Dôležité je, aby to nevyzeralo smiešne a musí to obsahovať všetky zložky, na základe ktorých takéto seriály fungujú," povedal v minuloročnom rozhovore pre Mediálne.sk producent spoločnosti Peter Bebjak.

Nakrúcanie Mesta tieňov prebiehalo od septembra 2007, jeho nasadenie sa niekoľkokrát posúvalo. Jednotlivé časti sú inšpirované skutočnými príbehmi z dokumentárnej série Najväčšie kriminálne príbehy Slovenska, ktorou DNA prerazilo na obrazovkách Slovenskej televízie.

Hlavné úlohy v seriáli stvárňujú herci Pavol Višňovský, Soňa Norisová či Marián Mitaš.

Piatkové programové štruktúry po nasadení Mesta tieňov

Mesto tieňov nasadí Markíza na piatok

Foto: TV Markíza