B. Cosby si svoj trest odpyká v štátnom nápravnom zariadení. Sudca ho ešte pred vynesením rozsudku označil za sexuálneho predátora, na základe čoho bude do konca života zaregistrovaný ako sexuálny delikvent a bude sa musieť podrobiť liečbe.

Pri svojich sexuálnych útokoch mal podľa obetí postupovať metodicky. Pozval ich na drink, do ktorého im dal takzvané „roofies“ – drogu známu aj ako Rohypnol, ktorá mimoriadne účinne otupuje vedomie.

Komika (81) uznali 26. apríla za vinného zo sexuálneho útoku na zatiaľ jednu ženu, z roku 2004. Žalujúcou v tomto prípade bola bývalá hráčka basketbalu Andrea Constandová.

Nie je však vylúčené, že prehrá aj ďalšie súdne spory. Podobné obvinenia voči nemu v posledných rokoch vzniesli desiatky žien. Päť z nich svedčilo proti nemu aj v aktuálnom súdnom procese.

Spor bol v USA ostro sledovaný, keďže išlo o jeden z prvých prípadov obvinenia hviezdy zo sexuálneho obťažovania alebo útoku, ktorých sa na verejnosť v posledných rokoch dostali desiatky. V rámci mediálnej stratégie sa B. Cosby pokúšal obvinenia bagatelizovať. Okrem iného usporiadal dokonca sériu prednášok, na ktorým mladým mužom radil, ako sa vyhnúť vykonštruovaným obvineniam zo sexuálneho obťažovania.