J. Kadaník pôsobil v minulosti v holdingu Agrofert ako riaditeľ pre stratégiu koncernu. Ako pripomína magazín, niekdajšia pravá ruka súčasného českého premiéra A. Babiša sa so svojím šéfom nezhodla. J. Kadaník odišiel do Švajčiarska a stal sa jeho kritikom.

J. Kadaník pracoval od roku 2007 do tejto jari vo švajčiarskej spoločnosti Ameropa, posledných päť rokov ako jeho skupinový CEO, informuje portál Borovan.cz.

Približuje tiež, že Ameropa je veľká rodinná firmu, ktorej ročný obrat sa pohybuje na úrovni niekoľkých miliárd švajčiarskych frankov. Obchoduje s hnojivami, obilím a ďalšími komoditami. Pôsobí vo viac než 30 krajinách sveta.

Presná pozícia J. Kadaníka v PPF má byť zatiaľ predmetom rokovaní, komentovať ju nechce ani samotná skupina. V PPF však už s istotou pracuje. Pre český Respekt to potvrdila hovorkyňa Jitka Tkadlecová, bližšie detaily ale neuviedla. 

Podľa českého magazínu má byť na čele dvoch sekcií PPF – telekomunikačnej a mediálnej, ktoré sa majú po prevzatí CME spojiť.

Práve spájanie telekomunikačných firiem s televíznymi skupinami, respektíve tvorcami obsahu je trendom aj v zahraničí. Napokon aj kúpa Time Warneru, ktorý bol v CME najväčším akcionárom, mala zo strany AT&T rovnaký charakter.

Najbližšie k médiám malo dosiaľ PPF cez aktivity v operátorskom biznise. Kellnerova skupina ovláda operátora O2 v Česku i na Slovensku. Telekomunikačnú firmu vlastní aj v Bulharsku, keď vlani kúpila operátorov skupiny Telenor vrátane spoločností v Srbsku, Čiernej Hore a Maďarsku.

Za kúpu televízie CME vrátane Markízy a Novy zaplatila PPF približne 1,9 miliardy eur. P. Kellner si dlhodobo drží pozíciu najbohatšieho českého biznismena.