Diskusia by sa mala uskutočniť 9. decembra, teda dva dni pred rozhodujúcim hlasovaním britského parlamentu o dohode o brexite, ktorú T. Mayová dosiahla s Európskou úniou.

Verejnoprávna stanica BBC vo štvrtok oznámila, že šéfka Konzervatívnej strany prijala jej ponuku hostiť duel, čaká sa však na reakciu J. Corbyna. Ten následne oznámil, že uprednostňuje súkromný kanál ITV.

Šéf labouristov argumentuje, že ITV má viac divákov a diskusia by navyše nekolidovala s finále reality šou I'm a Celebrity...Get Me Out of Here!

„Možno by som si ho chcel tiež pozrieť,“ zažartoval J. Corbyn. Dohodnutý zatiaľ nie je ani formát diskusie. Podľa predstáv BBC by mali obaja politici odpovedať na otázky odborníkov alebo používateľov internetu, J. Corbyn však uprednostňuje priamu konfrontáciu, ako navrhuje ITV.

Účasti na diskusii sa okamžite po oznámení jej konania začali dožadovať aj iné politické strany. Škótska národná strana a liberálni demokrati ako tretia a štvrtá najväčšia strana v parlamente označili formát duelu za nedemokratický.

Dohodu o podmienkach brexitu a budúcich vzťahoch Londýna s Európskou úniou schválili v nedeľu lídri EÚ na summite v Bruseli. Mayová sa následne vydala na celoštátne turné, aby pre ňu získala vo svojej krajine podporu.