Markíza začne programové novinky spúštať v marci

Televízia Markíza spustí prvé novinky vlastnej tvorby druhej polovice televíznej sezóny 2006/2007 až v marci. Ako v relácii Zo zákulisia Markízy uviedol programový riaditeľ TV Maríza František Borovský, televízia sa rozhodla zaviesť do praxe novú stratégiu zaraďovania novinkových programov do vysielacej štruktúry. „Január a február sú z hľadiska zadávateľov reklamy menej zaujímavé mesiace, preto sme nové formáty sústredili na jar, ktorá je z pohľadu reklamy zaujímavejšia,“ vysvetlila pre denník SME novú stratégiu hovorkyňa TV Markíza Ivana Semjanová.

V marci na obrazovkách Markízy odštartuje druhá sezóna mimoriadne úspešného sitcomu Susedia. V súčasnosti televízia pripravuje nové časti, ktoré budú mat rozšírené obsadenie a vynovené kulisy ku ktorým pribudnú aj ďalšie lokácie. V rovnakom mesiaci štartujú aj ohlasované projekty Pestúnka (Supernanny) a druhá séria formátu Rozvedení so záväzkami. Obe relácie Markíza pôvodne plánovala spustiť v januári.

Na prelome marca a apríla, po dovysielaní akvizičnej Poisťovne šťastia, Markíza spustí vlastnú obdobu seriálu českej TV Nova Ordinácia v ružovej záhrade. V približne rovnakom období by mala štartovať aj nová licencovaná tanečná show Bailando - Tanec o život. Markíza definitívne získala práva aj na vysielanie tretej sezóny speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar. Vysielať sa bude až na jeseň, v novej televíznej sezóne. (lk)