Hru o Niké bude vysielať Markíza od pondelka 10. novembra. Spolupráca so stávkovou kanceláriou by mala byť dlhodobá, tá totiž v rozpise termínov televíznej hry na svojom webe počíta s trvaním súťaže až do mája 2016. Na návrat formátu z 90. rokov upozornil Mediálne.sk čitateľ.

Televízna hra bude mať rozdelenie na „malú“ a „veľkú“ – v prvom prípade pôjde o kratší formát vysielaný v pracovných dňoch o 16:55. Veľká Hra o Niké bude mať nasadenie každú druhú sobotu približne medzi 17:45 a 18:30.

Do hry sa dostanú súťažiaci, ktorí na žrebe nájdu tri TV symboly. Takýto žreb musia do hry registrovať a môžu ho vyžrebovať v rámci malej TV hry. Z nej postupuje víťaz do veľkej TV hry, porazený získava odmenu 3 210 eur.

Víťazi malých TV hier sa stretnú vo veľkej TV hre v televíznom štúdiu, kde má víťaz šancu na takmer polmiliónovú výhru. Účastníci majú garantovaných minimálne tisíc eur.

Okrem toho prebieha počas veľkej TV hry aj súbežná hra so žrebovacím bubnom. V ňom sú všetky žreby, ktoré v danom kole hráči zaregistrovali na pobočkách Niké alebo na pošte. Z nich sa vyžrebujú traja výhercovia, ktorí dostanú finančnú odmenu, a jeden účastník hry Miliónové koleso. Na ňom si môže „vytočiť“ výhru v maximálnej výške milión eur.

Markíza vráti hit 90. rokov. Prinesie súťaž Hra o Niké

Niké už od októbra spustilo predaj žrebov. V lotérii ich bude vydaných šesť miliónov v troch sériách po dva milióny. Na vyše 361-tisíc žreboch bude finančná výhra, 700-tisíc žrebov bude obsahovať tri TV symboly, ktoré hráča oprávňujú zapojiť sa do televíznej súťaže.

Spoločnosť sa lotérii so stieracími žrebmi nanovo venuje od vlaňajšieho septembra. K Hre o Niké si registrovala na patentovom úrade aj niekoľko sloganov ako Hra o Niké vám zmení život či Hra o Niké – Zatoč so šťastím.

Niké na svojom webe uvádza, že za päť rokov televízneho formátu vysielaného na STV1 do roku 1996 predala vyše 92 miliónov žrebov, v ktorých sa takisto okrem účasti v televíznej hre dali „vyškrtať“ aj okamžité finančné výhry. Odvysielaných bolo viac ako 120 relácií, moderátormi boli Iveta Malachovská, Alena Heribanová, neskôr Peter Kočiš.

Niké ďalej uvádza, že vo formáte, kde súťažiaci krútili kolesom šťastia, sa rozdalo vyše 755 miliónov korún a v štúdiu sa vystriedalo 3 600 súťažiacich.

Zatiaľ nie je jasné, či bude mať obnovená relácia na Markíze všetky pravidlá rovnaké ako predchodca. Hra o Niké na verejnoprávnej televízii skončila pre zákonné prekážky, podľa ktorých mohla takýto typ lotérie organizovať len štátna spoločnosť, pripomenul vlani pre TASR generálny riaditeľ Niké Otto Berger, ktorý už vtedy naznačil, že spoločnosť návrat k televíznej lotérii zvažuje.

Mediálne.sk oslovilo televíziu Markíza.