Najvyššia, štvortisícová pokuta sa týka prekročenia povoleného 12-minútového objemu reklamy v jednej hodine vysielania. Markíza sa previnila ešte vlani v septembri, keď v prime-vysielala komunikáty o koncertoch Kylie Minogue a Richarda Müllera s Fragile. Tie podľa licenčnej rady naplnili definíciu reklamy, a tak navýšili časový rozsah reklám vo vysielaní televízie o približne polminútu.

Rada sa stotožnila aj so sťažnosťou na seriál Chlapi neplačú. Posudzovala epizódu z 12. novembra minulého roka, v ktorej závere sa seriálovej postave pomstila iná umiestnením ruky do zveráka. „Trpiteľkou“ bola v tomto prípade herečka Petra Vajdová, alias Nora Lánska, ktorej zradu spočítal Vlado v podaní herca Františka Kovára. Na týranie blízkej Nory sa prizeral aj Roman (Alexander Bárta), ktorému sa ušlo takisto niekoľko rán.

Regulátor tvrdí, že scéna zahŕňala detailné a naturalistické zobrazenie násilných aktov, preto mal byť seriál označený ako nevhodný pre maloletých do 15 rokov, a tým pádom sa vysielať až po 20. hodine. Markízy Chlapov nasadzuje denne od pondelka do štvrtka o 17:50 s „dvanástkou“ v krúžku.

V prípade Joj Rada rozhodovala vo veci vrátanej z najvyššieho súdu. Televízii udelila pokutu 3 319 eur týkajúcu sa ešte vydaní reality šou Farmár hľadá ženu z októbra a novembra 2011. Joj bezprostredne pred reláciou a po nej propagovala traktor značky Zetor a zreteľne neoddelila reklamu od zvyšného programu. Tisíc eur má Joj zaplatiť aj za nedodanie súvisléo záznamu vysielania z vlaňajšieho 16. októbra.

Finančnú pokutu dostal od regulátora aj lokálny vysielateľ Mestská televízia Trnava, ktorá svoje vysielanie vo viacerých prípadoch neoznačila na obrazovke príslušným logom, čo zákon nepovoľuje. Upozornenie na porušenie zákona adresovala rada televízii zároveň za skrytú propagáciu festivalu Topfest, obscénne vyjadrovanie v hudobnom programe Topmjuzik a za neoznačenie sponzora v prípade relácie Bezbúdovci.

Najmiernejšiu sankciu – upozornenie na porušenie zákona – udelila rada aj Hlohovskej televízii, ktorá sa previnili voči objektívnosti spravodajských a politicko-publicistických programov, keď vlani v auguste informovala o aktivitách Aliancie za rodinu a odvysielala vyjadrenia len jedného názorového spektra.

Viaceré sťažnosti vyhodnotil regulátor na ostatnom zasadnutí ako neopodstatnené. Námietky nemal napríklad voči Sajfovým vtipom z denného vysielania Fun rádia, keď si moderátor podľa sťažnosti uťahoval z kresťanov, zastával si homosexuálov a viedol dvojzmyselné reči.

Ani v reportáži Slovenského rozhlasu o referende o ochrane rodine, v ktorom sa podľa sťažovateľa jednostranne vyjadrovala ombudsmanka, nenašla Rada porušenie zákona.

Nové správne konanie voči RTVS však regulátor otvoril za februárové príspevky „Angela Merkelová odmietla vojnu“ a „Na východe Ukrajiny pokračujú tvrdé boje“, v ktorých mohlo prísť k porušeniu požiadavky na nestrannosť spravodajských programov a oddeľovanie názorov.