Markíza sa aj v budúcom roku spoľahne na imitačnú zábavnú šou Tvoja tvár znie povedome, s ktorou žne úspechy v nedeľnom prime-time. Licencovaným formátom na jeseň spravidla zdoláva Česko Slovensko má talent na Joj, ešte viac sa programu darilo pri premiérovej jarnej edícii. Televízia avizuje tretiu sériu s nezmenenou porotou a moderátorským obsadením.

Druhou veľkou šou pre prime-time bude počas hlavnej sezóny avizovaný Hlas Česko Slovenska, ktorý dostane takisto tretiu sériu. Prvé dve vysielala Markíza s Novou v rokoch 2012 a 2014. Režisérsky projekt zastreší rovnako ako Tvoju tvár Pepe Majeský. Televízia sľubuje vo formáte Talpy novinky, napríklad v záverečných živých prenosoch. Podľa televízia zatraktívnia a zdynamizujú priebeh súťaže. Do Hlasu sa Markíza pustí napriek tomu, že predošlá séria pred dvomi rokmi nedosahovala čísla ako napríklad príbuzný formát Superstar či aktuálne vysielaná Tvoja tvár znie povedome. 

Ako je známe, Markíza sa spoľahne v budúcom roku aj na nový ročník reality šou Farma. Do jej ôsmej série už pred časom začala hľadať súťažiacich, motivuje ich aj zvýšenou odmenou pre víťaza vo výške 75-tisíc eur. Tvárami budú naďalej moderátorka Kveta Horváthová a hospodár Martin Bagar.

Už začiatkom roka by mala Markíza nasadiť do vysielania aj ďalšiu novinku Hviezdna párty. Z tej už má televízia nakrútených niekoľko dielov, aj v tomto prípade je režisérom Pepe Majeský. Program vzniká podľa licencie Hollywood Game Night americkej NBC Universal.

Zábavno-súťažnou šou bude sprevádzať Andrej Bičan, formát sa zameriava na súťaženie známych osobností v televíznej obývačke. Na čele štvorčlenných tímov sú dvaja súťažiaci z radov divákov, ktorým majú celebrity pomôcť k finančnej výhre, a to zvládnutím rozličných párty hier. Formát skupina CME nasadila aj na ostatných trhoch, už tento rok sa začal vysielať v Česku či Rumunsku.

Markíza v roku 2017: Hlas, Tvoja tvár, vlastné Extrémne premeny, nové seriály

Hviezdna párty Zdroj: TV Markíza

V roku 2017 sa dostane do vysielania aj slovenská verzia Extrémnych premien. Program, do ktoré účinkujúcich hľadala televízia už dávnejšie, vzniká podľa americkej predlohy Extreme Makeover: Weight Loss Edition, vo formáte sa teda na výraznú zmenu postavy odhodlali extrémne obézni ľudia. Časovo náročnú produkciu režírovali Braňo Špaček a Roman Fábian. Slovenským Chrisom Powellom bude známy tréner Maroš Molnár.

Markíza v roku 2017: Hlas, Tvoja tvár, vlastné Extrémne premeny, nové seriály

Extrémne premeny Slovensko Zdroj: TV Markíza

Zo seriálovej produkcie uvedie Markíza novinku Detektív Dušo v hlavnej úlohe s Alexandrom Bártom. Spolu s ním si zahrali aj Petra Vajdová či Miro Noga. Režisérom detektívnych príbehov je Gejza Dezorz. Akýsi slovenský Monk bude postava Dušana Štefánika, ktorý prípady v malom mestečku rieši nie päsťami, ale hlavou.

Markíza v roku 2017: Hlas, Tvoja tvár, vlastné Extrémne premeny, nové seriály

Detektív Dušo Zdroj: TV Markíza

„Z chlapca, ktorého spolužiaci nebrali vážne, vyrástol asi najinteligentnejší vyšetrovateľ v okrese. Od detstva obdivoval Sherlocka Holmesa a prvú vraždu sa pokúšal vyriešiť už ako desaťročný. Istý čas pracoval na polícii v Bratislave, ale intrigy veľkomestského prostredia neboli nič preňho. Je idealista a napriek tomu, že po celý život bojuje so zločinom, verí, že spravodlivosť nie je slepá,“ píše Markíza o hlavnom hrdinovi v podaní A. Bártu. Dušo je v tíme menej schopného majora Németha, spolupracuje so súdnou lekárkou a komediálny prvok vnáša dvojica popletených policajtov.

Markíza potvrdila, že nakrútila aj komediálnu novinku Divoký Zapadákov. Bude nástupcom Atletika Cvernofka, novinky tejto jesene, ktorá ratingami televíziu nenadchla. V novinke, ktorú producentsky zastrešil tím Dana Dangla, dostala príležitosť režisérka Zuzana Marianková, ktorá spolupracovala aj na seriáli Joj Za sklom.

Markíza v roku 2017: Hlas, Tvoja tvár, vlastné Extrémne premeny, nové seriály

Divoký Zapadákov Zdroj: TV Markíza

V Divokom Zapadákove hlavnú rolu stvárni Dominika Kavaschová, v seriáli hrá aj jej priateľ Lukáš Dóza a okrem nich Michal Kubovčík, Daniel Fischer, Adam Jančina, Peter Kadlečík či Michal Jánoš. „Dej seriálu sa odohráva v malom mestečku pánubohu za chrbtom, a hoci Zapadákovu môžete vyčítať mnohé, jedno mu uprieť nemožno – žijú tu také zaujímavé postavičky, aké by ste inde ťažko hľadali. Chýbať nemôže obávaný gangster, vyhlásená kráska, ktorá sa vkráda do snov a sŕdc snáď každého „Zapadákovčana“ či veľmi snaživý a málo rešpektovaný šerif,“ píše televízia v anotácii. Seriál Markízy zahŕňa podľa názvu westernový motív, zaujímavosťou je, že na tento žáner sa nedávno vrhla aj Joj.

Markíza zadávateľom reklamy predstavila aj podobu vlastnej verzie ruského seriálu Kuchyňa, ktorého režisérsku taktovku zverila Jakubovi Kronerovi, tvorcovi animovanej Lokal TV. V lokálnej adaptácii komediálneho príbehu si zahrajú Monika Hilmerová, Juraj Kemka, Lukáš Latinák, Martin Dejdar, Samuel Spišák, Gabriela Marcinková, Jakub Gogál a ďalší.

Markíza v roku 2017: Hlas, Tvoja tvár, vlastné Extrémne premeny, nové seriály

Kuchyňa Zdroj: TV Markíza

„Na rozdiel od pôvodnej verzie sa slovenská adaptácia odohráva v nádhernom prostredí Nízkych Tatier. Hlavný hrdina Michal je mladý a talentovaný kuchár, ktorý rozbieha svoju kariéru v exkluzívnej bratislavskej reštaurácii. Na dôležitej akcii spôsobí trapas, a tak je nútený odísť. Typický mestský chalan sa odrazu ocitá v prostredí, ktoré ani nemohlo byť odlišnejšie od toho, na čo bol predtým zvyknutý. Šéfkuchár Zdeněk vedie skutočne výbornú reštauráciu so slovenskými špecialitami a Michal dostane šancu znova sa postaviť do kuchyne,“ opisuje dejovú zápletku televízia s tým, že humorné situácie prinesú nielen zamestnanci a hostia reštaurácie, ale aj súperenie s konkurenčným podnikom.

Zo seriálov bude pokračovať Horná Dolná a pomerne nečakane aj Búrlivé víno, ktoré Markíza tento rok z prime-timeu presúvala do podvečerov. Televízia avizuje deviatu sériu.

Novinkou bude aj scripted reality séria Policajné prípady, ktorú nakrúca pre Markízu rovnako ako Koleso šťastia či Šťastný domov spoločnosť Constantin Entertainment. Rovnakú sériu nakrúcanú podľa skutočných prípadov polície a s účinkovaním aj reálnych či vyslúžených policajtov vyrábala aj v Nemecku. Na Slovensku ju režíroval Miloš Volný. Markíza má v zálohe aj Rodinné prípady a Susedské prípady.

Markíza v roku 2017: Hlas, Tvoja tvár, vlastné Extrémne premeny, nové seriály

Policajné prípady Zdroj: TV Markíza

Skôr predstavenou novinkou je tiež doku-reality séria Baby Boom podľa britského formátu One Born Every Minute. Markíza v relácii mapuje príchod nových detí na svet z pohľadu budúcich rodičov, ale aj zdravotníckeho personálu. Emotívne príbehy sa nakrúcali v nemocnici v Galante, režisérmi sú Boris Al-Khalagi a Peter Magát.

Markíza v roku 2017: Hlas, Tvoja tvár, vlastné Extrémne premeny, nové seriály

Baby Boom Zdroj: TV Markíza

Do vysielania pôjde v roku 2017 aj ďalšia avizovaná reality šou O 10 rokov mladší s Miriam Šmahel Kalisovou a jej manželom Martinom Šmahelom. Relácia mapuje kompletné zmeny vzhľadu ľudí za pomoci dermatológov, vizážistov, kaderníkov, zubárov, fitnestrénerov či plastických chirurgov.

Markíza v roku 2017: Hlas, Tvoja tvár, vlastné Extrémne premeny, nové seriály

O 10 rokov mladší Zdroj: TV Markíza

Markíza aj naďalej počíta s reláciami Chart Show, Dobre vedieť!, Kredenc, Svokra, Koleso šťastia, Šťastný domov a Kávomat – miestny úrad Hodrušany. Popri spravodajstve si ponechá aj všetky publicistické formáty – Teleráno, Smotánku a Reflex.

Z filmov avizuje televízia komédiu Cuky Luky, ktorú koprodukuje. Snímka pôjde najprv na jar budúceho roka do kín, režisérom je Karel Janák. Markíza odvysiela aj filmy Strašidlá, Řachanda: Bláznivé kráľovstvo, Londýn v plameňoch, Hotel Transylvánia 2, Manžel na hodinu, Podfukári 2, San Andreas či 96 hodín: Zúčtovanie.

Z telenoviel na menšej stanici Doma ohlásila televízia indický seriál Diya Aur Baati Hum, ktorý má v domovskej krajine za sebou skoro 1 500 častí. Uvedie aj druhú sériu tureckého seriálu Láska na druhý pokus. Z Turecka pochádza aj novinka Kara Sevda od producentov seriálov Fatmagül, Ezel a Zakázaná láska.

Na stanici Dajto zaradí Markíza akvizičné seriály The Shannara Chronicles, Arrow III., The Player, The Last Ship (Posledná loď) a 10. a 11. sériu Myšlienok vraha.