Markíza si na úrade registrovala aj svoje aktuálne logo a názov Markíza International. Zvyšné známky sa s najväčšou pravdepodobnosťou týkajú programových noviniek.

To je najmä prípad spojenia Tvoja tvár znie povedome, čo je slovenský preklad názvu formátu Your Face Sounds Familiar, ktorý patrí Endemolu.

Globálne úspešnú svetovú šou síce na našom trhu chcela pôvodne vysielať RTVS s Českou televíziou, napokon ale od zámeru upustili. Licenciu získala po verejnoprávnej televízii Markíza a s lokálnou adaptáciou šou zrejme vyrukuje v budúcom roku. Je možné, že aj vo federálnej spolupráci s Novou.

Your Face Sounds Familiar je úspešný zábavný formát, ktorý sa predal do takmer 40 krajín. Vlani ho vyskúšala aj americká ABC, o rok skôr britská ITV ako letný projekt, no druhou sériou nepokračovala.

V šou účinkujú známe osobnosti, ktoré počas jednotlivých kôl napodobňujú spevom aj pohybmi známych interpretov a ich najpopulárnejšie skladby.

Piesne, ktoré v danom týždni imitujú, si nevyberajú sami, ale určuje im ich takzvaný Randomiser, teda náhodný žreb. Dostať tak môžu songy mladších či starších interpretov, ale aj piesne nebohých spevákov či interpretov opačného pohlavia.

Vystúpenia celebrít hodnotí porota, body si však účinkujúci prideľujú aj navzájom. Víťazi jednotlivých kôl získavajú peňažnú výhru, ktorú dávajú na charatitatívny projekt. Súťažiaci sa v jednotlivých kolách neeliminujú, deje sa tak až v záverečnej fáze pred finále.

Ďalšia ochranná známka Markízy Susedské prípady naznačuje spin-off scripted-reality série Rodinné prípady. Televízia sa v nej inšpiruje skutočnými príbehmi, v jednotlivých epizódach hrajú aj menej známi herci respektíve neherci. Formát nasadzuje do štruktúry v rôznych periódach, aktuálne je záložným plánom na hlavnej stanici v slote po 18. hodine, odkiaľ komerčný líder stiahol nefungujúci seriál Kukučka.

Markíza sa púšťa do Your Face Sounds Familiar, poistila si aj ďalšie názvy

Zdroj: www.upv.sk

K názvu Pilčíci si Markíza takisto poistila aj logo, v ktorom je písmeno „L“ štylizované ako ihličnatý strom. Veselé písmo by mohlo naznačovať, že Markíza plánuje komediálny seriál s týmto názvom.

Pilčíkov mala televízia zakomponovaných napríklad v rámci deja predchádzajúceho seriálu Chlapi neplačú, ktorý sa odohrával v prostredí drevárskej fabriky. Miestni zamestnanci pracujúci s drevom sa zväčša starali o komediálne linky.

Z budúcoročných projektov zatiaľ Markíza potvrdila kuchársku súťažnou Masterchef, do ktorej pred časom začala hľadať súťažiacich. Viac informácií

Mediálne.sk oslovilo televíziu Markíza s doplňujúcimi otázkami.