Markíza slávnostný event pripravila na posledný augustovú stredu, objednala si na to veľký priestor v bratislavskej Inchebe.

Na podujatie dostali pozvánku zamestnanci televízie, ale okrem nich podľa informácií Mediálne.sk aj mnohé osobnosti z umeleckej sféry a spoločenského života vrátane politikov.

Podobným spôsobom oslavovala televízia narodeniny pravidelne do roku 2007, keď v posledný augustový deň zároveň v rámci podujatia Televízna osobnosť Markízy oceňovala svoje najobľúbenejšie tváre podľa hlasovania divákov.

Televízia o aktuálnom evente bližšie informácie zatiaľ neposkytla, nie je teda známe, akú podobu bude mať galavečer tentoraz, prípadne kto ho bude moderovať.

Zábavu majú podporiť hudobnými vystúpeniami aj známi interpreti ako IMT Smile, Miroslav Žbirka, Pavol Habera či Dara Rolins.

Zo slávnostného večera prinesie televízia podľa programových plánov dva živé vstupy vo svojom vysielaní s názvom 20 rokov Markízy – prvý v atraktívnom čase o 20:05 medzi Počasím a Športovými novinami. Potrvá zhruba 10 minút.

Druhý raz sa diváci budú môcť pozrieť na priebeh večera o 21:40. Medzitým bude Markíza vysielať narodeninový špeciál šou Dobre vedieť!, v ktorom bude účinkovať aj generálny riaditeľ televízie Matthias Settele. 

Večerný program televízie bude 31. augusta o 21:55 pokračovať komédiou Pacho, hybský zbojník, ktorú už vlani vysielala Markíza prvý raz v zretušovanej podobe a po digitalizácii.