V aktuálnom týždni Markíze finišuje Farma, ktorá v piatok otvárala hlavný vysielací čas o 20:30. Od 20. mája počíta televízia v závere pracovného týždňa s návratom Zámeny manželiek.

Nasadené časti označuje Markíza ako premiérové, nové diely získala od českej Novy, ktorá ich už vysielala. Licencovaný formát dostane „lokálny“ vizuál aj slovenský komentár.

Premiérové časti Svokry sa tak nebudú vysielať v piatok, ako televízia pôvodne avizovala, ale v utorok. V tomto nasadení pôjde Svokra prvý raz 17. mája o 20:30.

Znamená to zriedenie peridiocity MasterChefa na jedno vydanie za týždeň – kuchárskej šou zostane štvrtkový vysielací čas.

MasterChef nedosahuje na Markíze optimálne čísla – vo štvrtok ho prekonáva sitcom Naši na Joj. Tento týždeň v utorok bola Markíza s reláciou až trojkou trhu za Nikto nie je dokonalý a Zoo.

Rozdielna ponuka v utorok a vo štvrtok o 20:30 zároveň pripraví dve odlišné nábehové krivky pre novinku Dobre vedieť!. Zábavný kvíz sa bude vysielať od 17. mája – v utorok a vo štvrtok o 21:45.

Potenciál Farmy sa bude napriek koncu siedmej série snažiť televízia využiť, účastníkov reality šou znova zapojí do formátu Bez servítky. Na obrazovky sa vráti od 16. mája v nasadení po 22:00 od pondelka do piatka.

V 22. týždni ukončí Markíza aktuálnu sériu Búrlivého vína, ktoré sa tak bude vysielať do 2. júna. O deň neskôr v piatkovom slote o 18:00 už televízia počíta s premiérovými časťami Susedských prípadov.