Markíza kúpila druhú sériu Mesta tieňov

Markíza si objednala druhú sériu Mesta tieňov (vývoj sledovanosti). "Áno, je to tak!" potvrdil producent spoločnosti D.N.A. Production Rasťo Šesták.

Sama televízia zatiaľ nevydala smerom von jasné stanovisko, hovorí, že o seriáli rokuje. "Tento krimiseriál je podľa nás na Slovensku ojedinelý a vývojaschopný," dodáva však.

 

Markíza kúpila druhú sériu Mesta tieňov

Tento krimiseriál je podľa nás na Slovensku ojedinelý a vývojaschopný. Oľga Dúbravská

Nakrúcanie novej série potvrdil v on-line chate TV Markíza aj herec Ladislav Hrušovský. "Tak práve som mal telefonát s produkciou, takže sa ide točiť aj druhá séria, tiež 10 častí," napísal.

Prvá klapka prvej série padla v septembri, na obrazovky sa seriál dostal o osem mesiacov. Niekoľko mesiacov predtým prebiehala dramaturgická a scenáristická príprava. Novú sezónu v septembri teda Markíza s druhou sériou seriálu zrejme nestihne, na obrazovky sa môže dostať až o rok.

Prvý slovenský krimiseriál zatiaľ najlepšie výsledky Markíze neprináša. Vlastnú nespokojnosť s piatkovým časom 20:45 prejavila neúspešnou snahou hýbať s časom ostatný piatok. Piata epizóda, spolovice vysielaná v konkurencii silného hokejového zápasu, s podielom okolo 22 % tvrdo prepadla.

Nespokojnosť s rozhodnutím Markízy nasadiť seriál na piatok otvorene priznala aj spoločnosť D.N.A., podľa informácií Mediálne.sk s piatkom pri druhej sérii neráta už ani Markíza.

Markíza kúpila druhú sériu Mesta tieňov

Mesto tieňov má za sebou medzinárodný úspech - keď videla prvé nakrútené časti televízia Nova, objednala si u D.N.A. českú prerábku pod názvom Kriminálka Anděl. Viac informácií.

Mesto tieňov D.N.A. prvýkrát ponúkala televíziám už v roku 2006, prvou bola STV, keďže vysielala jej Najväčšie kriminálne prípady, z ktorých Mesto tieňov vychádza. Televízia vtedy prípravu seriálu aj oficiálne oznámila. STV aktuálne prejavuje záujem o kriminálny seriál spoločnosti Trigon Patrika Pašša - Kriminálka Staré mesto. O svoj krimiseriál, ktorý mal byť koprodukovaný s českou Primou, prišla Joj pre právne spory jej producenta s Primou.