Markíza chystá tri seriály

Televízia Markíza spustí slovenskú adaptáciu pôvodného seriálu TV Nova Ordinácia v Ružovej záhrade po skončení dvoch sérií ďalšieho seriálu TV Nova - Poisťovňa šťastia. Pri súčasnej periodicite - dve epizódy týždenne - Markíza epizódy seriálu vyčerpá 5. apríla, prvá časť slovenskej verzie Ordinácie v Ružovej záhrade by sa tak mohla objaviť 10. apríla.

Televízia nástupom januárovej štruktúry etabluje v utorkovom a štvrtkovom prime-time seriálové okná. Výsledok je po troch vydaniach Poisťovne šťastia vysoko nadpriemerný, podiel na trhu sa pohybuje okolo hodnoty 40 %. Je teda pravdepodobné, že nový slovenský seriál sa objaví dvakrát týždenne práve v týchto programových slotoch. Markíza zatiaľ ale nechce pripravované kroky komentovať, ani potvrdzovať.

Televízia chce kopírovať postupy TV Nova aj v otázke počtu dielov slovenskej verzie seriálu, podľa jej hovorkyne bude mať prvá séria 60 dielov. V pôvodnej českej verzii seriálu vystupuje 26 hlavných a vedľajších postáv, objavujú sa aj epizódne úlohy. Nova má vyrobených a odvysielaných 120 epizód, nakrúca ďalších 36. "Máme už sformovaný tvorivý režijný a scenáristický tím, píšeme scenár, začíname oslovovať hercov, ktorých chceme angažovať. Našim zámerom je uviesť na obrazovku Markízy dlhodobý rodinný seriál, ktorý budeme vysielať v prime time," povedal pre Mediálne.sk programový riaditeľ Markízy František Borovský.

Hovorkyňa televízie Ivana Semjanová potvrdila, že pri nakrúcaní sa využijú ateliéry spoločnosti Maya v bratislavskej Rači, ktoré produkčná spoločnosť stavala pre seriál Medzi nami. Na produkcii Ordinácie v Ružovej záhrade sa však Maya podieľať iným spôsobom podľa Semjanovej nebude.

Televízia Markíza podľa Semjanovej uvažuje aj o kriminálnom seriáli spoločnosti D.N.A. s pracovným názvom Mesto tieňov. Podľa informácií Mediálne.sk je Markíza s producentom Mesta tieňov vo vysokom štádiu rokovaní. Podľa informácií, ktoré redakcii potvrdil producent spoločnosti Maya Pavel Bob, Markíza prejavila aj záujem o komediálny seriál Penzión Čierny Peter. Najsledovanejšia televízia si v posledných dňoch zaregistrovala aj názov Kriminálka Staré mesto. Či ide o chystaný projekt, poistenie dostupnosti názvu do budúcnosti, prípadne konečný názov pre seriál Mesto tieňov, televízia potvrdiť nevedela. (ra)